Mini onarım hasar kaydına işler mi?

Sigorta şirketlerinin mini onarım işlemlerini son yıllarda tramer sistemine de işledikleri ve aracınızı hasar görmüş olarak sisteme kaydetmeleri görülebilmektedir. İşlem, sigortalı kişilerin hasarsızlık indirimi hakkını kaybetmesine sebep olabilmektedir.

Arka tampon değişimi kaskoyu bozar mı?

Sigorta şirketleri kasko sigortasını bozmadan aracınızın tampon düzeltme, boyo tamiri, leke çıkarma gibi küçük hasarlarını tamir ettiriyor. Bu teminat ile araçta meydana gelebilecek küçük hasarları, belli limit sınırıyla kaskonun hasarsızlık indirimi bozulmadan tamir ettirebilme olanağı sağlanıyor.

Mini onarım kaç tl’ye kadar?

“Mini Onarım PLUS” hizmeti genişletilmiş bir “Mini Onarım” hizmet paketi olup, 7 farklı kategoride, belirli ölçüsel limitler kapsamına giren ve onarım tutarı KDV dahil 1.500 TL ye kadar (parça değişimi gerektirmeyen) olan küçük ölçekli hasarların RS Servis Merkezlerinde hızlı onarım teknikleri ile onarılmasını …

Mini onarım Tramere girer mi?

Mini onarım hizmeti almış olan araçlar, poliçe onarım sonundaki işlem sonucunda kaza tamiri olarak değerlendirilmez, tramere herhangi bir şekilde kayıt ve giriş yapılmaz. Tramer kayıt bilgisini sigorta şirketinden öğrenebilisiniz.

Mini onarım sigortayı bozar mı?

Mini onarım hizmeti, bazı durumlarda hasarsızlık oranını da etkilemiyor. Bazı sigorta şirketleri aracın dış ve iç yüzeylerinde oluşan sıyrık, çizik ve vuruk gibi hasarları hasarsızlık indirimini koruyarak karşılıyor.

Mini onarım Tramere işler mi?

Mini onarım neleri kapsıyor?

Mini Onarım Hizmeti

  • Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme.
  • Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme.
  • Boya Onarımı, Mini Yama.
  • Plastik Tampon ve Parça Onarımı
  • Oto Döşeme Tamiri.
  • Ön Cam Onarımı
  • Leke Çıkarma.
  • Deri döşeme Tamiri.

Boyasız Göçük Düzeltme mini onarıma girer mi?

Araçta ufak bir göçük, çizilme, iç döşeme tamiri veya ön cam tamiri gibi durumlar mini onarım kapsamına giriyor. Böylece ufak hasarlar anlaşmalı mini onarım merkezlerinde ücretsiz bir şekilde yapılabiliyor.

Dolu hasarı kasko bozar mı?

Kaskonun dolu hasarını karşılaması, poliçede dolu teminatının bulunup bulunmamasına bağlıdır. Eğer poliçedeki ilgili madde dolu teminatını içermiyorsa doludan kaynaklı hasar, sigorta şirketi tarafından karşılanmaz.