Mezun olmadan muafiyet olur mu?

Öğrenci, mezun kaydından tüm YÖK zorunlu derslerden muafiyet talep edebildiği için herhangi bir mezun kaydını seçerek tüm derslerden muafiyet talebinde bulunabilir.

AÖF muafiyet nasıl yapılır 2021?

ders/dersleri için muafiyet başvuruları, kayıt tarihleri arasında http://aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısı Öğrenci Bilgi Sistemi Sayfası üzerinden yapılacaktır. Kayıt tarihleri, www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Akademik Takvim bağlantısında yer almaktadır.

Ders muafiyeti neye göre belirlenir?

05.10

Auzef muaf olduğumu nasıl anlarım?

Muaf olduğunuz dersleri AKSİS sisteminden görüntüleyebilirsiniz. Ortak zorunlu derslerden muaf olan öğrencilerin transkript belgelerinde ilgili dersler (M) harf notu olarak işlenir, öğrenciler transkript belgelerinden muaf derslerini görüntüleyebilmektedir.

Muafiyet talebi ne demek?

Daha önce herhangi bir üniversitede yükseköğretim programlarında öğrenim görenler bu programlarda almış oldukları derslerden muafiyet almak için başvurabilirler. Kurs ve/veya sertifika programı niteliğindeki eğitim programlarından alınan dersler yükseköğretimde dikkate alınmaz.

Muaf olunan derse girilir mi?

SEÇMELİ DERS: Mezuniyet kredisini tamamlamak için, ortak derslerinin yanında alınan derslere denir. MUAF OLMA: Üç kez sınavına girilen ancak başarısız olunan ortak dersin başarma zorunluluğunun ortadan kalkmasına denir. Muaf olunan dersin kredisi kazanılmış olmaz, muaf olunan ders istenirse tekrar alınabilir.

AÖF muafiyet başvurusu ne zaman yapılır?

2020-2021 öğretim yılı öncesinde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) İkinci Üniversite başvurusu yapan öğrencilerin beklediği AÖF muafiyet başvuru tarihleri belli oldu. Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, AÖF muafiyet başvuruları 2-8 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılabilecek.

AÖF Muafiyet Başvurusu Ne Zaman Yapılır 2021?

23 Ağustos 2021 Pazartesi günü saat 09:00’da başlayıp, 08 Ekim 2021 Cuma günü saat 17:00’da sona erecektir. Başvuru işlemleri yukarıda belirtilen adresten e-devlet şifresi ile yapılacaktır. Adayların başvuru yapabilmeleri için öğrenim bilgilerinin YÖKSİS sisteminde güncel olması gerekmektedir.

Üniversite ders muafiyeti nedir?

Muafiyet nedir? Daha önce herhangi bir yükseköğretim programında alınan bir dersin, yeni kayıt olunan programda tekrar görülmek istenmemesi üzerine yapılan bir işlemdir. İkinci Üniversite kapsamında mezun olarak kayıt yaptıran öğrencilerimizin dersleri sistemden Ekim ayı içerisinde otomatik olarak düşürülecektir.

Ders muafiyeti ve intibak nedir?

MADDE 4- Bu yönergede geçen; (1) Muafiyet; Daha önce alınmış ve başarılmış ders/derslerin yerine, kredi/AKTS ve içerik uyumuna göre müfredatta bulunan ders/derslerin denkliğinin kabul edilerek muaf edilmesi durumunu, (2) İntibak İşlemi; Üniversitemize kayıt hakkı kazanan öğrencilerin daha önce herhangi bir …

Istanbul Üniversitesi Açıköğretim muafiyet nasıl yapılır?

AKSİS sistemine ( http://aksis.istanbul.edu.tr/ ) kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılır. OBS sekmesine tıklanır. Daha sonra ‘Öğrenim Bilgileri’ sekmesi altında bulunan ‘Auzef Muafiyet Talep’ kısmına tıklanır. Açılan sayfada muaf olunmak istenilen dersler işaretlenir.

Istanbul Üniversitesi Auzef muafiyet nasıl yapılır?

check Muafiyet İşlemleri ders seçimleri sonrasında fakülte tarafından auzef.istanbul.edu.tr adresinden yayınlanan kılavuza göre gerçekleştirilir. check Ders muafiyeti; Türk Dili, Yabancı Dil, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersleri için uygulanır.