MetLife nasıl bir şirket?

MetLife Emeklilik ve Hayat; varlığı 150 yılı aşkın bir süreye dayanan sigorta ve finansal hizmetler sunan sektörün öncü şirketlerinden biridir. İlk olarak faaliyetlerine 1868 yılında başlamış olan MetLife, günümüzde 40’tan fazla ülkede hizmet vermektedir.

MetLife fon değişikliği nasıl yapılır?

Size en uygun fon karmasını belirlemek ve fon karmanızı değiştirmek için hafta içi 09:00-18:00 saatleri arasında 0 850 222 0 638 (MET) numaralı telefondan MetLife İletişim Merkezi’ni arayabilir ya da MetLife E-şube üzerinden değişiklik işlemlerinizi anında yapabilirsiniz.

MetLife emeklilik ve Hayat hangi bankaya ait?

DenizBank A.Ş.’nin %99,6 oranındaki hisseyi Global Hayat A.Ş.’den 2007 yılında alması ile şirket unvanını değiştirerek Deniz Hayat Sigorta A.Ş. olmuştur. DenizBank A.Ş.’nin %99.86 oranında sahip olduğu hisselerini American Life Sigorta A.Ş.’ye satılmasından sonra MetLife unvanı ile faaliyetlerine devam ediyor.

Otomatik katılım nasıl iptal edilir?

Çalışanın maaşından yapılan kesintinin bireysel emeklilik şirketine geçişinden sonra kendisine posta, sms, faks, e-mail v.b. yolla bildirim yapılır. Bu bildirimden itibaren cayma hakkını kullanarak Otomatik BES ‘ten ayrılmak isteyen çalışan, bildirim tarihinden itibaren 2 ay içerisinde başvuru yapması gerekir.

Bireysel emeklilik iptali için ne yapmalıyım?

BES iptali için büyük harflerle “ayrılma” yazıp boşluk bırakın, T.C. kimlik numaranızı yazıp 2560’a göndererek BES iptali yapabilirsiniz. BES iptal işlemini çağrı 444 44 00 çağrı numarası ile de gerçekleştirebilirsiniz.

MetLife hayat sigortası neleri kapsar?

Hayat sigortasının ana teminatı vefat teminatıdır ve vefatınız durumunda sigortada belirttiğiniz aile bireylerinin maddi güvence altına alınmasını sağlar. Yaşamsal risklerinizi de güvence altına alarak bir sakatlık durumunda da yaşam kalitenizi korumanıza yardımcı olur.

Bireysel emeklilik fonları nasıl yönetilir?

Emeklilik Yatırım Fonları Nasıl Yönetilir? Bireysel Emeklilik Sistemi’nde katılımcıların ödedikleri katkı payları, sözleşmelerinde belirlenen oranlarda seçtiği ya da planlarında tanımlı emeklilik yatırım fonlarına yatırılır. Yatırım fonlarında olduğu gibi, katılımcının parasıyla adet bazında fon alınır.

MetLife devlet katkısı nasıl alınır?

Bireysel emeklilik devlet katkısı hesabınızda kayıtlı bu tutarların;

  1. Sistemde en az 3 yıl kalırsanız %15’ine,
  2. Sistemde en az 6 yıl kalırsanız %35’ine,
  3. Sistemde en az 10 yıl kalırsanız %60’ına,
  4. Emekli olmanız, vefat etmeniz ya da maluliyetiniz halinde %100’üne hak kazanırsınız.

DenizBank hangi sigorta şirketleri ile çalışıyor?

Kaza ve Hayat Sigortası Sigorta ve DenizBank Arasında İşbirliği! Allianz sigorta tarafından sunulan yeni sigorta çözümleri ile geleceğiniz için önlem almanıza yardımcı oluyoruz. Bundan böyle, DenizBank müşterilerine özel sunulan Allianz sigorta ürünleri için şubelerimizden birtanesine başvurabilirsiniz.