Mantolamada hangi köpük iyi?

Yalıtımı sağlayan karbon takviyeli gri EPS strafor köpük, en iyi mantolama malzemeleri arasında önde gelir. Karbonlu siyah EPS bünyesindeki grafit ısı reflektörleri sayesinde “yalıtım” özelliği mükemmel tasarlanmış bir EPS (Expanded Polistren) ısı yalıtım malzemesidir.

EPS mi XPS mi?

XPS ısı iletkenliği düşüktür, ancak şişirici gaza ve zamana bağlı olarak değişir. EPS ısı yalıtım levhalarında köpük oluşturmak için kullanılan şişirici gaz (pentan gazı) ozon tabakasına zarar vermez, iklim değişikliklerine sebep olmaz.

EPS ve XPS farkı nedir?

XPS ürünleri daha çok yatayda, teraslarda fayans altına veya temel yalıtımlarında önerilen bir malzemedir. EPS ise düşeyde yani dış cephelerde mantolama uygulamalarında önerilen malzeme konumundadır. XPS’ in EPS’ ye oranla daha az nefes alan bir malzeme olduğu da aşikardır.

Strafor köpük ne kadar?

Onduline PP400 Membran

Eps Strafor Köpük 2020 GÜNCEL FİYATLARI METRAJ FİYAT
2 CM X 50 X 100 CM 15.00 M2 / PKT 45 TL
3 CM X 50 X 100 CM 12.50 M2 / PKT 45 TL
4 CM X 50 X 100 CM 10.00 M2 / PKT 45 TL
5 CM X 50 X 100 CM 7.50 M2 / PKT 45 TL

Hangi Isı yalıtımı daha iyi?

EPS ve XPS’e göre ağırlığı daha fazla ve fiyatı daha pahalı bir malzeme olan taş yünü ısı yalıtım levhaları su emme açısından en düşük performansa sahiptir. Nefes alma kabiliyeti ise EPS ve XPS’e göre daha iyi, su buharı geçirgenlik değeri en iyi olan ısı yalıtım levhadır.

Mantolamada taşyünü mü EPS mi?

Taş yünü natural kayaç ve tortu minerallerinden oluşurken, Eps strafor köpük tamamen petrolden elde edilmektedir. Yani eps basitçe yanarken, taş yünü nerdeyse yanmaz özelliğe sahiptir. Bu yüzden ekonomik anlamda ucuz olan eps binalarda kullanılırken, kullanım yerlerinin sınırları taş yünü ile çizilmelidir.

XPS nedir nerelerde kullanılır?

Endüstride, sandviç çatı ve cephe panellerinde, frigorik kamyon kasalarında, soğuk hava depolarında, acil durum barakalarında, şantiye ve askeri amaçlı korunma ünitelerinde, doğrama sistemlerinin camsız bölümlerinde, ısı yalıtımlı sandviç ara bölme duvarlarında, besi çiftliklerinde kullanılabilir.

XPS yalıtım ne demek?

Homojen hücre yapısına sahip, ısı yalıtımı yapmak amacıyla üretilen ve kullanılan köpük malzemelerdir. Bu yapı sayesinde Ekstrude Polistren malzemeler (XPS) bünyesine su almaz ve nemden etkilenmezler ve diğer ısı yalıtım malzemeleri ile kıyaslandığında haklı bir üstünlüğe sahiptirler.

100 metrekareye ne kadar strafor gider?

Örneğin 100 m2 bir alan için 20 Torba alınması gerekmektedir.

10 cm strafor paketi kaç m2?

Eps “Strafor” Isı Yalıtım Levhası Ölçüleri ve Ebatları Nelerdir?

KALINLIK
5 cm 1 PAKETTE 5
6 cm 1 PAKETTE 4
7 cm 1 PAKETTE 3,5
10 cm 1 PAKETTE 2,5

Isı yalıtımında en iyi malzeme nedir?

Mantolama da en iyi marka hangisi?

Mantolama’da en iyi marka hangisi?

EN İYİ DIŞ CEPHE MANTOLAMA MARKALARI ANALİZ TABLOSU.
MANTOLAMA MARKASI FİYAT USTA KALİTESİ
POLİSAN EXELANS ENERJİ 6 5
FAVORİ ISI YALITIM SİSTEMİ 7 5
İZOCAM MANTO XPS 2 7