Kredi ödeme planı nedir?

Kredi ödeme planı, nakit ihtiyaçlarınız için bankalardan almış olduğunuz tutarın vade ve faiz oranlarına göre geri verilmesini sağlayan sistemdir. Kredinin türü ve banka ile olan anlaşmaya göre aylık, 3 aylık ya da yıllık olarak ödeme seçenekleri oluşturulabilir.

Eşit ödemeli kredi ne demek?

Eşit Ödemeli Kredi Nedir? Araç satın almak için orta ve kısa vadeli finansman ihtiyaçlarınızı belirli bir ödeme planına bağlı kalarak eşit taksitler halinde ödeme imkanı Eşit Ödemeli Kredi’de. Finansal durumunuza göre size sunulan vade seçeneklerini değerlendirerek ödeme planınızı düzenleme fırsatına sahip olursunuz.

Kredi ödeme planı nasıl hesaplanır?

Kredi ödeme planı belirlenirken vade ve tutara göre kredi taksitleri hesaplanır. Hesaplanan taksit tutarı, faiz oranı ile çarpıldıktan sonra taksidin içindeki faiz miktarı ortaya çıkarılır. Son olarak faiz miktarı taksit tutarından çıkarılarak taksit içerisinde o aya ait ödenecek anapara miktarı bulunur.

Düzenli ödemeler nelerdir?

Düzenli Ödemeler sistemi, eğer tanımlanmış Çalışan hesabınız varsa, fon bakiyesinden gerekli miktarda fon satarak eksik kalan tutarı tamamlar. Tanımlanmış Çalışan Vadeli hesabınız varsa, Çalışan Vadeli Hesap’la birlikte açılan vadeli mevduat bakiyesini bozarak eksik kalan tutarı tamamlar.

Aylık eşit taksitli kredi nedir?

Firmanızın kısa ve orta vadeli işletme ve yatırım finansmanı ihtiyaçları vade sonuna kadar sabit faizli ve eşit taksitli olarak finanse edilebilmektedir. Kredi, standart aylık eşit taksitli ve 3-6 ayda bir eşit taksitli kullanılabilmektedir.

Konut kredisinde esnek ödeme nedir?

Esnek Vadeli Mortgage ile faizler değiştikçe taksit tutarlarınız aynı kalabilir, taksit tutarı değişikliği yerine kredinizin vadesinin kısalmasını ya da uzamasını sağlayabilirsiniz. Buna göre, faiz düşmüşse kredi vadeniz kısalır; artmışsa taksit tutarlarınız sabit tutularak vadeniz uzar.

Taksitli kredilerde balon ödemeli seçeneği nedir?

48 aya varan vade oranlarıyla uygulanan Balon Ödemeli Kredi sayesinde kredinizin büyük bölümünü aylık küçük taksitler halinde eritirken nakit paranızı biriktirebilir, belirlenen son taksitte borcunuzu kapatmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Taksitli kredilerde balon ödemeli seçenekleri nelerdir?

Balon Ödeme Nedir? Balon ödeme planında, tüketici kredi başlangıç taksitlerini düşük tutarlarda öder ve son taksitte toplu ödeme yaparak tüm kredisini kapatır. Burada önemli olan nokta; başlangıç taksit tutarlarının faiz ve vergi tutarlarının altında olmayacak şekilde hesaplanması ve ödeme planına eklenmesidir.

Düzenli ödeme ne demek?

Bir talimat vererek, başka banka ya da Yapı Kredi Bankası hesaplarına, bir şirkete, kuruma ya da kişiye ödemeniz gereken kira, aidat gibi ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeleriniz sabit miktarlarda sabit aralıklarla ya da değişken miktarlarda değişken aralıklarla olabilir.