KOSGEB kimler başvuru yapabilir?

KOSGEB hibe ve faizsiz kredi desteği başvurusu yapmak için 18 yaşından büyük olma zorunluluğu bulunmaktadır. KOSGEB destekleri, sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilere verilmektedir. Yabancı uyruklu kişiler, KOSGEB başvurusu yapamazlar.

KOSGEB Genç Girişimcilik hangi alanlarda?

Kosgeb tarafından verilen eğitimler ile birlikte yeterli görülen adaylara kosgeb destek vermektedir….

  • İnşaat Sektörü
  • İmalat Sektörü
  • Ticaret Sektörü
  • Ulaştırma ve Depolama.
  • Konaklama ve İçecek Hizmetleri.

KOSGEB hibeyi ne zaman veriyor?

Destek ödemesine esas aylar, 2021 yılı Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Ödeme talebi, ilgili ay veya aylar tamamlandıktan sonra işletme tarafından www.kosgeb.gov.tr adresinde “E-Hizmetler” menüsünden “Ödeme Başvurularının Alınması” alt menüsü kullanılarak yapılabilecektir.

KOSGEB den nasıl yararlanılır?

KOSGEB Desteklenen Sektörler NACE kodları içerisinde yer alan bir iş fikrine sahip olmanız gerekir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusuna bulunarak ”Girişimcilik Sertifikası” almalısınız. Başvuru sonrasında size verilen gün geldiğinde KOSGEB iş planı projenizi sunmanız gerekmekte siniz.

KOSGEB hibe desteğinden kimler yararlanabilir?

KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerde iş kurmak isteyen vatandaşlara, 5.000 TL kuruluş yardımından başlamak üzere 65 bin TL’ye kadar parasal yardım yapılıyor. Bu destek, işgücünü ve istihdamı arttırmak için özellikle kadın, engelli, genç girişimcilere, şehit ve gazi yakınlarına veriliyor.

KOSGEB parayı ne zaman ödüyor 2021?

Kosgeb Online Girişimcilik sınavından kaç puan almak gerekir?

Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için en az 70 puan almak gerekir.

Nace tipi C nedir?

Örneğin: Yemek üretim tesisine yada bir diğer adı ile lokanta sahibi iseniz. ”C: İMALAT/10.85 Hazır Yemek Üretimi” bizim NACE üst kodumuz olacaktır. Bunu bağlantısı vermiş olduğum listeden basit olarak CTRL + F deyip arattırarak da bulabilirsiniz.