Kosgeb faizsiz mi?

“Teknoloji alanında faaliyet gösteren filiz şirketlerin de bu desteğe başvurabileceklerini söyleyen Erdoğan, “Mikro işletmeler 30 bin liraya kadar, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar olmak üzere 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz şekilde bu destekten faydalanacaklardır.

Kosgeb faizsiz kredi desteğinden kimler yararlanabilir?

MADDE 6 – (1) KOSGEB Veri Tabanı’nda kayıtlı ve aktif, KOBİ Bilgi Beyannamesi güncel ve Programda tanımlanmış işletme türlerine giren işletmeler KOSGEB Kredi Faiz Desteğinden yararlanabilir.

KOSGEB faiz var mı?

KOBİ’ler, istedikleri zaman limitleri dâhilinde bu destekten yararlanabilecek. Limitler 3 yıl süreyle geçerli olacak, işletme üç yıl içerisinde üst limiti aşmadan desteği istediği zaman kullanabilecek. Girişimciler, 12 aylık vadede sadece anapara ve 3.75 puanlık faiz veya kar payı ödemesi yapacak.

Faizsiz konut kredisi hangi banka?

Bunlar ise; Kamu sermayeli katılım bankaları; Ziraat katılım bankası & Vakıf bank katılım bankası Özel sermayeli katılım bankaları; Albaraka Türk & Kuveyt Türk & Türkiye Finans katılım bankasıdır.

Faizsiz konut kredisi var mı?

Emeklilere sıfır faizli konut kredisi var mı? SSK emeklilerine ev kredisinde pek çok imkân sağlanırken, Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank gibi devlet bankaları faizsiz konut kredisi vermemektedir.

KOSGEB pandemi desteği nasıl başvurulur?

Başvuru kriterlerini karşılayan mikro ve küçük işletmeler www.kosgeb.gov.tr adresindeki “E-Hizmetler” menüsünden “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvurusu” alt menüsünü seçerek online başvuru yapabilecektir.

KOSGEB Kredisi için kimler başvurabilir?

KOBİ’lerimiz bir kuruş dahi gelir kaybına uğramış olsa bu destekten faydalanabiliyorlar. Yalnızca gelir kaybına uğramaları başvuru için yeterli oluyor. Yani 2019 yılından 2020 yılına geçiş yaparken gelir artışı göstermeyen imalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerimiz destekten faydalanabilecek.

Kosgeb hangi bankalar kredi veriyor?

Esnaflara bunca desteği esirgemeyen KOSGEB ile anlaşmalı bankalar yeni girişimcilere de faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır. Ancak bu imkanı sağlayan tek bir banka vardır o da Türkiye Halk Bankası’dır.