Konut kredisinde Exper geldikten sonra ne olur?

Ekspertiz sonrası rapor bankaya 1-3 iş gününde ulaşıyor. Sonra da banka, kredi ile ilgili kesin kararını veriyor. Eğer kredi talebiniz onaylanırsa kredinizin kulandırımı için tapu ipotek işlemleri yapılıyor ve banka evi satan kişiye hesap açarak ödemeyi yapıyor.

İnşaat yapmak için kredi alınır mı?

İnşaat kredisi çekebilmeniz için arsanın tapusunun sizin üstünüzde olması gerekiyor. Kredi çekmek için gereken belgelerde tapu da olduğu için eğer tapunun üzerinde isminiz yazmıyorsa kredi alma şansınız da olmamaktadır. Bu durum 1.derece akrabalarınız için bile geçerlidir.

Konut Tamamlama kredisi nedir?

Konut edinme ihtiyacı için kendi adına kayıtlı arsası üzerine veya henüz tamamlanmamış konutunun tamamlamasına yönelik inşaat yapan/yaptıran kişilerin inşaatlarının finansmanına yönelik olarak gerçek kişilere kullandırılan kredimizdir.

Konut kredisi almak için inşaatın hangi aşamasında verilir?

Kredi almak için bekleyecek tüketicilerin, inşaat tamamlanmadan inşaat firmasından kat irtifakı konusunda teyit alıp tapu sürecini çözmeleri önemli. Çünkü bankaya inşaatın €’I tamamlandığında gittiğiniz zaman, kat mülkiyeti tapusunu vermeniz gerekecek. Banka size kredi vermek için, evinizi ipotek altına alıyor.

Konut kredisi için ekspertiz neye bakar?

Ekspertiz raporu, satın alınacak gayrimenkulün yaş, konum, metrekare gibi özelliklerine göre değerinin belirlendiği rapordur. Kısaca, gayrimenkulün piyasa değeridir. Bu değer biçme işlemini yapan lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanlarına, “konut eksperi” denir. Bu işlem, bağımsız kuruluşlar tarafından yapılmalıdır.

İnşaat tamamlama kredisi ne kadar?

Halkbank’tan inşaat tamamlama kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,48 oranında faiz uygulanmaktadır. 120 ay vade ile kullanılabilen bu kredi kampanyası kapsamında 100 Bin TL kredi çekildiğinde müşteriler bankaya her ay 1.960 TL kredi taksiti ödemesi yaparlar.

İnşaat tamamlama kredisi kimlere verilir?

İnşaat yapma kredisi kimlere verilir? İnşaat yapma ya da tamamlama kredisi arsa sahiplerine verilmektedir. Yani yapacağınız inşaatın arsa tapusunun mutlaka sizin üzerinizde olması gerekmektedir.

İnşaat halindeki eve kredi verilir mi?

İnşaat halindeki eve konut kredisi içinse en az %80’inin tamamlanmış olmasını baz alır. Eğer inşaat ilerlediyse ve tamamlanma aşamasına yaklaşıldıysa belgelerinize göre kredi çıkma ihtimali vardır.

Banka ev ekspertiz raporu kaç günde çıkar?

Ekspertiz Raporu Kaç Güne Çıkar? Ekspertiz raporu ön onay incelemesi de gerektirmektedir. Bu süreçten sonra uzman incelemesi doğrultusunda eksper raporu 4 ile 7 iş günü içerisinde ilgili kuruma teslim edilir.