Kimlik yerine ne geçer?

Numara Taşıma

  • Nüfus Cüzdanı
  • Sürücü belgesi.
  • Pasaport , Uçak mürettebatı belgesi, Demiryolu personeli kimlik belgesi,
  • Gemici adamı cüzdanı, Nato kimlik belgesidir.
  • Türk Silahlı Kuvvetler kartı
  • Evlilik Cüzdanı
  • Avukat kimlik belgesi.
  • Sarı Basın Kartı

Başkasının kimliğiyle ne yapılabilir?

ÇALINAN KİMLİK BİLGİLERİ İLE NELER YAPILABİLİR? Çalınan kişisel veriler ve kimlik bilgileriyle adınıza banka hesabı açılabilir, yeni telefon hatları alınabilir, kredi çekilebilir, şirket kurulabilir, interaktif bankacılık işlemleri gerçekleştirilebilir.

Apple dan ürün kaç günde geliyor?

Satın aldığınız ürünün kargolaması en geç 3 iş günü içinde Yurtiçi Kargo firmasına teslim edilir. Kargonun size ulaşma süresi ortalama 2 gündür.

Nüfus cüzdanının yerine kullanılabilecek belgeler nelerdir?

Kimlik Kartı ibraz edilememesi halinde ilgiliden Ehliyet, Pasaport, Memur cüzdanı, Avukat kimlik kartı, Basın kartı, Yabancılara mahsus ikamet tezkeresi, Yabancı ülke kimlik kartı veya pasaportu belgelerinden biri istenir.

Kimlik belgeleri neden kişiye özeldir?

Kimlik belgesi, bir kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu ve nüfus kütüğünde kaydının olduğunu kanıtlayabilmesi için kişiye özel olarak düzenlenir. Kimlik belgesi, bir ülkenin vatandaşlarına o ülkenin devleti tarafından verilen, böylece vatandaşların kişisel durumlarını göstermelerini sağlayan resmi belgedir.

Başkasının ismini kullanmak suç mu?

TCK MADDE 268 BAŞKALARINA AİT KİMLİK VEYA KİMLİK BİLGİLERİNİ KULLANMA SUÇU. İşlediği suç nedeniyle kendisi hakkında soruşturma ve kovuşturma yapılmasını engellemek amacıyla, başkasına ait kimliği veya kimlik bilgilerini kullanan kimse, iftira suçuna ilişkin hükümlere göre cezalandırılır.

Apple TV ön sipariş ne demek?

Müşteriler ise uygulama yayınlanmadan önce ürün sayfalarını görebilecekler. Uygulama yayınlandıktan sonra ise ön sipariş veren kişiye bildirim gidecek ve uygulama cihaza otomatik olarak indirilebilecek.

Apple gönderilen telefon kaç günde gelir?

Apple Yetkili Servis Sağlayıcılarımızın birçoğu ekran onarımı gibi bazı onarımlar için aynı gün içinde servis sunar. Teknisyenin iPhone’unuzu bir Apple Onarım Merkezine göndermesi gerekirse aygıtınız en çok 11 iş günü sonunda teslim alınmaya hazır hale gelir.