Kargo alınmazsa ne olur?

Size gönderilen kargoyu teslim almazsanız kargo alıcısına iade olur. Buradan size hiçbir borç çıkmaz, kargo ücreti böyle durumlarda göndericiden tahsil edilir ve gönderi göndericiye teslim edilir.

Kapıda Ödemeli ile gelen ürünü almazsam ne olur?

Alıcı kargoyu kabul etmeyerek aynı zamanda satış sözleşmesinin kendisine düşen teslim yükümlülüğünü de yerine getirmemiş olmaktadır. Bu nedenle satıcı sözleşmede yer almasa dahi Borçlar Kanunu’na dayanarak mahkemede alıcının satılan ürünü sebepsiz yere teslim almaması üzerine temerrüt hükümlerine dayanabilir.

Açık artırma ilanında neler yer alır?

Yapılacak ilana, satılacak şeyin cinsi, mahiyeti, önemli vasıfları, tahmin edilen kıymeti, bulunduğu yer; birinci ve ikinci ihalenin yapılacağı yer, gün ve saat; artırmaya iştirak edeceklerin haczedilen malın tahmin edilen kıymetinin yüzde yirmisi nispetinde pey akçesi veya milli bir bankanın teminat mektubunu tevdi …

Taşınmazın açık artırma ilani nedir?

Taşınmazların icra yoluyla satışı öncesi yapılacaklar: Açık Artırma İlanı: Satış talebini alan icra dairesi, artırmanın şartlarını tespit eder ve artırmayı ilan eder. Artırmanın satıştan en az 1 ay önce ilan edilmesi gerekmektedir.

MNG teslim alınmayan kargo ne olur?

Şubeden teslim alınmayan kargolar 3 iş günü içerisinde göndericinin bilgisi dahilinde çıkış şubesine iade edilir.

Teslim alınmayan kargo ne olur UPS?

Adreslerinde teslim edilmek veya ödenmek üzere dağıtıma götürülüp de herhangi bir nedenle dağıtım imkanı sağlanamayarak alıcılarına haber kağıdı bırakılmış olan kargolar, teslimat adresine en yakın olan UPS merkez, şube veya acentelerinde toplam 3 gün süreyle bekletilecek olup, bu süre sonunda alıcısı tarafından teslim …

Alınmayan kargo geri giderse ne olur?

Alıcıya ulaşamadığımız durumlarda, kargolarınız; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 3 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde göndericiye kargosu, 3 gün sonunda iade edilmektedir.

Trendyol ürünü kargoyu almazsam ne olur?

Evet iade oluyor. Paranız bir iki gün içinde iade ediliyor.

Gayrimenkul açık artırma nasıl yapılır?

Birinci ve ikinci taşınmazların satışı ihalesi icra memuru tarafından, ilanda belirlenen yer, gün ve saatte, elektronik ortamda verilen en yüksek teklif üzerinden başlatılır. Taşınmaz üç defa bağırıldıktan sonra, elektronik ortamda verilen en yüksek teklif de değerlendirilerek, en çok artırana ihale edilir.

Açık artırma nasıl yapılır?

Karakteristiği gereği açık artırma, teklif veren ile satıcı arasında yasal olarak bağlayıcı bir anlaşmadır.Bir müzayedeye katılan kişiler; genellikle öngörülen bir süre içinde kazanması durumunda teklif tutarını ödemeyi kabul eden bir anlaşma imzalar.Yüksek sonlu veya yüksek teklifli müzayedelerde, katılımcılar.

Açık artırmada mülkiyet ne zaman kazanılır?

Madde 279 – Artırmada taşınır bir mal alan kişi, onun mülkiyetini ihale anında kazanır. Artırmadan alınan taşınmazın mülkiyeti, ancak tapu siciline tescille alıcıya geçer. Artırma görevlisi, satış tutanağında gösterilen taşınmazın alıcı adına tescilini hemen tapu idaresine bildirir.

Açık artırma tutanağı nedir?

Elektronik ortamda verilen en yüksek teklif, ihalede artırılan miktar, artıranların ad ve soyadı, ihalenin sonucu, ihalenin kime ve ne suretle yapıldığı tutanağa yazılır. Tutanak, satışı yapan memur ile tellâl ve alıcı tarafından imzalanır ve mühürlenir.