Kanada vatandaşlığı ne kadar?

Kanada Vatandaşlık Başvuru Ücreti Ne Kadardır? Kanada vatandaşlık ücreti 630 CAD olarak belirlenmiştir. Bu miktarın 530 CAD’ı işlem ücreti olarak talep edilirken 100 CAD vatandaşlık ücreti olarak ödenmektedir.

Kanadaya yerleşmek için ne yapmalıyım?

Kanada Vatandaşı Nasıl Olunur? Öncelikle Kanada’ya göçmen vizesi ile göçmen olarak gitmeniz ve en az 3 yıl boyunca fiziki olarak (4 yıl içinde 3 yıl) orada bulunmanız gerekmektedir. Bu süre içerisinde ne yaptığınız önemli değildir.

Kanada vatandaşlık için ne istiyor?

Son 5 yıl içinde ülkeye giriş çıkışlar ile 3 yıl yani 1095 gün ikamet etmeniz, ayrıca kişisel gelir vergi bildirimizi yapmış olması Kişi 18-54 yaşları arasındaysa ülkenin resmi dillerinden biri olan (İngilizce veya Fransızca) dil yeterliliği belgelemek. (CLB 4 seviyesinde ya da daha yüksek yeterlilik gerekiyor.)

Kanada vatandaşı olmak için ne yapmalı?

Aşağıda Kanada vatandaşı olma şartları sıralanmıştır:

 1. Süresiz oturum izni sahibi olmak.
 2. 5 yıllık dönemin 3 yılını Kanada’da geçirmiş olmak.
 3. Kanada’da yaşam adındaki vatandaşlık testini geçmiş olmak.
 4. İngilizce veya Fransızca resmi dillerinden en az birisi için dil bilgisinin ispatlanmış olması

Kanada en son kaç puanla göçmen aldı?

Kanada göçmenlik puanı birçok kriter hesaplanarak incelenmektedir. Kanada Devleti her bireye 8 puan vermektedir. Yani başvuru sahiplerinin değerlendirmeleri 0 puandan değil 8 puandan başlamaktadır. 100 puan üzerinden en az 67 puan alan bireyler Kanada göçmenlik başvurusu yapma hakkı kazanmaktadır.

Kanada çalışma vizesi nasıl alırım?

Daimi Kanada çalışma izni almak için programlar Federal Yetenekli İşçi Programına dahil olabilmeniz için toplam 100 puan eden 6 kriterden en az 67 puan almanız gerekmektedir. Bu kriterler İngilizce ve/veya Fransızca becerileri, eğitim, iş deneyimi, yaş, geçerli bir iş teklifi ve adapte olabilirliktir.

Kanada’da yaşamak için ne yapmak lazım?

Kanada’da Yapılabilecek en İyi 20 İş

 • Dişçi.
 • 3. Maden Sahaları Müdürü:
 • Boru Tesisatçılığı
 • Bilimsel Araştırma Sorumlusu:
 • 7. Kamu Yönetimi Uzmanı:
 • İstatistikçi.
 • Üst Düzey Yöneticilik:
 • Elektrik ve Elektronik Mühendisliği.

Kanada başvurusu nasıl yapılır?

Yukarıda da açıklandığı gibi Kanada’ya göçmen olarak kabul edilebilmek için 100 üzerinden 67 puan yeterliliğe sahip olmak gerekiyor. Kanada göçmenlik başvurusu için bireyler, Kanada göçmenlik resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmalıdırlar. Yapılan başvurular 6 ay içerisinde kesin olarak sonuçlandırılıyor.