Kanada hangi meslekleri alıyor?

Avantajı bulunan Kanada göçmenlik başvurusu 38 meslek gurubu aşağıda listelenmiştir.

 • Yer ve deniz bilimcileri.
 • İnşaat mühendisi.
 • Makine mühendisi.
 • Kimya mühendisi.
 • Maden mühendisi.
 • Petrol mühendisi.
 • Jeolojik mühendis.
 • Bilgisayar mühendisi.

Kanada vatandaşları Abd’de çalışabilir mi?

36-Kanada Vatandaşı ABD’de iş bulabilme hakkına sahip mi? NAFTA koşulları altında belirli iş tanımlarındaki Kanada vatandaşları göçmen olmadan ABD’de çalışma vizesi alabilirler. Bu, yılda bir yenilenen vize ABD Green Card statüsündedir.

Kanada çalışma izni ne kadar sürede çıkar?

Daveti alan adayların 90 gün içinde başvuru işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Sürekli ikamet ve çalışma izni başvuruları en fazla 6 ay içinde sonuçlandırılmaktadır.

Kanada Öğrenci vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

Kanada’dan vize almak için hesabınızda 4000 TL ile 5000 TL arasında bakiye bulunmalıdır. Kredi bakiyesi Kanada hükümeti tarafından kabul edilmemektedir.

Kanada Göçmenlik için kaç puan gerekir?

Kanada göçmenlik testi 100 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Kişilerin göçmenlik başvurularını gerçekleştirebilmeleri için bu değerlendirmeden en az 67 puan almaları gerekmektedir.

Kanada Göçmenlik Ielts kaç puan?

Kanada’da eğitim için IELTS Akademik Sınavı’ndan 6.0-7.5 arasında sonuçlar almalısınız. Kanada’da yaşam için IELTS Genel Eğitim Sınavı’ndan 6.0-8.0 seviyelerinde ortalama sonuçlar almanız gerekmektedir. Kanada’da göçmenlik konusu son derece geniş ve kişinin pozisyonuna özgü olarak değişebilen bir konu.

Amerika Kanada’dan vize istiyor mu?

Kanada vizesi İle Amerika gidilir mi? Amerika vizeniz veya Amerika yeşil katınız yok ise sadece Kanada vizesi ile Amerika ‘ya gidemezsiniz. Amerika’ya gitmek için mutlaka Amerika vizesi almanız gerekmektedir.

Çalışma vizesi nasıl alınır Kanada?

Kanada Çalışma Vizesi İçin Uygunluk Şartları Nedir?

 1. İş Davetiyesine Sahip Olmak!
 2. Gerekli maddi bütçeye sahip olmak,
 3. İngilizce veya Fransızca bilinirlik sınavlarının sonuçları gereklidir.
 4. Gerekirse sağlık raporu almanız gerekebilir.
 5. Gerekli evrak listesi eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.

Açık çalışma izni Kanada nedir?

Kanada çalışma izni veya bir Kanada çalışma vizesi, belirli bir süre boyunca Kanada’da çalışmak isteyen denizaşırı ülkelerden gelen bireylere verilmektedir. Kanada Hükümeti’nin bireylere sağladığı açık çalışma izni kapsamında kişilerin herhangi bir özel meslek için başvuru yapmaları şartı bulunmamaktadır.