Kanada Express Entry başvurusu nasıl yapılır?

Kanada Express Entry sistemine başvuru KESİNLİKLE ONLINE olarak yapılmalıdır. Başvuru öncesinde mutlaka IELTS Sınavına girilmeli ve her bir kategoride 6.0 IELTS sonucu alınmalıdır. Eğer IELTS 6.0 Türkiye’de alınamıyor ise mutlaka Kanada’da bir dil kursuna gidilmelidir. 67 ve üzeri puan almak ön şarttır.

Kanada Göçmenlik için Ielts kaç?

Kanada’da eğitim için IELTS Akademik Sınavı’ndan 6.0-7.5 arasında sonuçlar almalısınız. Kanada’da yaşam için IELTS Genel Eğitim Sınavı’ndan 6.0-8.0 seviyelerinde ortalama sonuçlar almanız gerekmektedir. Kanada’da göçmenlik konusu son derece geniş ve kişinin pozisyonuna özgü olarak değişebilen bir konu.

Federal Skilled Worker Program nedir?

Kanada Federal Nitelikli İşçi Programı (FSWP), yüksek vasıflı işçilerin iş tecrübelerine, yeteneklerine, dil becerilerine ve niteliklerine göre Kanada’da çalışmalarına imkan sağlayan bir Kanada çalışma programıdır.

Express Entry Kanada nedir?

Kanada Express Entry ve Kanada Göçmenlik başvuru sahiplerinin referanslarını (eğitim, iş deneyimi, nitelikler, vs.) belgeledikleri ve hızlandırılmış işlem süreci sağlayan bir ülke içerisinde çalışma ve yaşama niyetlerini açıklamalarını sağlayan bir göçmenlik programıdır.

Express entry en son kaç puan?

Bütün Express Entry başvuruları 1200 puan üzerinden değerlendirmeye alınmaktadır. Kişilerin alabilecekleri maksimum puan 1200 puandır.

Federal Skilled Trades nedir?

2- Federal Nitelikli Zanaat Kategorisi (Federal Skilled Trades- FST) Bu kategori yalnızca NOC B grubunda bulunan bazı meslekleri kapsar. Örnek olarak şu meslekleri sayabiliriz: Elektrikçiler, tesisatçılar, marangozlar, vinç operatörleri, aşçılar, kasaplar ve fırıncılar.

Express entry kaç puan lazım?

Express Entry Kanada Göçmenlik Başvurusu Puanlama Tablosu Bütün Express Entry başvuruları 1200 puan üzerinden değerlendirmeye alınmaktadır. Kişilerin alabilecekleri maksimum puan 1200 puandır.