Kadin siginma evinde telefon yasak mi?

Türkiye’de şiddete maruz kalan kadınların gidebileceği 145 kadın sığınma evi var. Ancak bazı kadınlar, sığınma evlerindeki katı kurallardan rahatsız. Örneğin sığınma evlerinde cep telefonu kullanmak yasak, dışarı da izinle çıkılabiliyor.

Kadın sığınma evine kimler başvurabilir?

Kadın sığınma evleri, eşinden şiddet gören kadınların kalabilecekleri, devlet tarafından korunma altına alındıkları yerlerdir. Fiziksel ya da psikolojik baskı fark etmeksizin şiddet gören tüm kadınlara açıktır. Başvuru için herhangi bir yönlendirme ihtiyaç duyulmaz.

Kadın sığınma evleri var mı?

Türkiye’de her ilde kadın sığınma evleri bulunuyor. Eşinden şiddet gören kadın, bağlı olduğu ildeki İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne sığınma başvurusunda bulunabilir. Başvurularda herhangi bir belgeye gerek duyulmuyor.

Ankara Kadın Sığınma Evleri nerede?

Altındağ ilçesi, Anafartalar mahallesi, Atatürk Bulvarı, Gençlik Parkı ve 14 taksim 18 numarada yer alan Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü, Ankara’da yaşayan ve şiddet gören tüm kadınlara kapısını açıyor.

İşten ayrılan çalışanın içeride kalan maaşı ne zaman ödenir?

Taraflar arasında imzalanan iş sözleşmesinin 2.1 inci maddesinde, “işveren iş başlangıcındaki ilk 2 aylık maaş tutarının yarısını iş bitimine kadar bir tam maş tazminat olarak içeride tutacaktır. Sonraki aylarda personele ücreti çalıştığı takip eden ayın 1-5’i arası … Şubesindeki hesabına veya nakden ödenecektir.

Izmir kadın sığınma evi nerede?

Kadın Danışma Merkezi ve Kadın Sığınma Evi’ne, SOSYAL PROJELER MERKEZİ KÜLTÜRPARK LOZAN KAPISI GİRİŞİ NO: 50 adresinden ve 293 4 293 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Konya Kadın Sığınma Evi Nerede?

ŞEFKAT-DER KADIN SIĞINMA EVİ – ŞEFKAT KAPISI DERNEĞİ | Birlikler – Vakıflar ve Dernekler | Meram – Saray İşh. K:3. Konya , 0332 351 27 65 Bulurum.com.

Ev hizmetlerinde çalışanların hakları nelerdir?

İş Kanunu kapsamında çalışanlara ihbar ve kıdem tazminatı ödenmesi gerekiyor. Ev hizmetlerinde çalışanların yıllık ücretli izin hakları bulunuyor. En az bir yıl çalışmış işçiler yılda iki hafta ücretli izin hakkına sahip. 18 yaşından küçük veya 50 yaşından büyük işçiler ise en az üç hafta ücretli izin kullanabilir.

Ev hizmetlerinde çalışanlar rapor parası alabilir mi?

Ev hizmetlerinde 10 günden az çalışanların, iş kazası ve meslek hastalığı sigortasından yararlanabilmeleri için, iş kazasının olduğu tarihten en az on gün önce tescil edilmiş olması ve sigortalılığının sona ermemiş olması, iş kazası veya meslek hastalığından dolayı geçici iş göremezlik ödeneği (rapor parası) ödenmesi …