Kabahatler Kanunu idari para cezaları nereden öğrenilir?

İdari para cezası sorgulama işlemini en hızlı şekilde E-Devlet üzerinden Vergi, Harç ve Cezalar başlığı altından Kurum seçerek gerçekleştirebilirsiniz. İlgili hizmete hızlı girebilmek için E-Devlet’teki arama çubuğuna Vergi, Harç ve Cezalar yazabilirsiniz.

Su borçları yapılandırma kapsamında mı?

Belediyelerin su, atık su ve katı atık ile sunduğu bazı hizmetlerden kaynaklanan ücret alacakları, aldığı bazı paylar; büyükşehir belediyelerinin katı atık ücretleri ile su ve kanalizasyon idarelerinin su ve atık su bedeli alacakları da yapılandırma kapsamında olacak.

7326 hangi borçları kapsıyor?

1-Yapılandırma kapsamına hangi borçlar girmektedir?

 • Sigorta primleri,
 • Genel Sağlık Sigortası primleri,
 • İşsizlik sigortası primleri,
 • 30.04

  Idari para cezası faiz işler mi?

  İdari Para Cezalarında faiz uygulaması bulunmamaktadır. İdari Para Cezalarında itiraz, dava açma süresi ve yeri hakkında bilgi verebilir misiniz? Cezalarına idari yaptırım tutanağının ilgiliye tebliğ edildiği tarihten itibaren en geç 15 gün içerisinde Sulh Ceza Mahkemelerinde dava açılabilir.

  Idari para cezası nasıl verilir?

  5326 sayılı Kanunun 17 nci maddesinin (3) numaralı fıkrasında “İdari para cezası, Devlet Hazinesine ödenir. Kişinin ekonomik durumunun müsait olmaması halinde idari para cezasının, ilk taksidinin peşin ödenmesi koşuluyla, bir yıl içinde ve dört eşit taksit halinde ödenmesine karar verilebilir.

  Maske cezasını nereden öğrenebilirim?

  Maske cezası sorgulama işlemi için E-Devlet şifresinin olması veya internet vergi dairesi kullanıcı kaydının bulunması yeterli olmaktadır. İnteraktif vergi dairesi dışında vergi dairelerine giderek de sorgulanabilen maske cezası, 900 TL’den başlamaktadır.

  Tutanak tutulmadan ceza kesilir mi?

  Bunların başında ise yalnızca tutanak tutma yetkisine sahip olan Kolluk kuvvetlerinin(polisin veya jandarmanın) vatandaşlara doğrudan ceza kesmesi olmuştur. Ancak bu tutanaklar tutulmadan, polisler veya jandarma tarafından vatandaşa kesilen cezalar yargı sürecine taşındığı zaman iptal edilebilmektedir.

  2021 yapılandırma hangi borçları kapsıyor?

  BORÇ YAPILANDIRMA 2021 NELERİ KAPSIYOR? Kanunla yapılandırma kapsamına alınacak 30 Nisan 2021 dahil bu tarihten önceki dönemlere ait borçlar şu şekilde; 1. Yasaya göre, vergi cezaları, SGK prim borçları, gümrük cezaları, öğrenci kredisi borçları yeniden yapılandırılması yapılacak.

  Yapılandırmada Hangi borçlar var?

  Düzenlemeyle vergi, vergi cezaları, gecikme faizi, idari para cezaları, sigorta primleri, KYK borçları yapılandırılabiliyor ve 36 aya kadar taksitle ödeme kolaylığı getirildi.

  Yapılandırma hangi tarihe kadar olan borçları kapsıyor?

  Vergi borcu yapılandırması için başvuruda son günler yaşanıyor. 30 Eylül tarihine kadar Maliye’ye olan vergi borçları, kesinleşmemiş veya dava safhasında bulunan vergi borçları ile cezalar, Kredi Yurtlar Kurumu öğrenim kredileri ve MTV borçları yapılandırılabilecek.