K1 belgesi e devletten nasil alinir?

1) E-devlet şifresiyle giriş yapın. 2) Kurumlar arasından “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığını” bulup-tıklayın, 3) “Yetki Belgesi İşlemleri” bölümünden “Yetki Belgesi İlk Başvuru/Yenileme” kısmına giriş yaptıktan sonra açılan sayfanın sağ üstündeki “Yeni başvuru” butonuna basın ve almak istediğiniz yetki belgesini seçin.

K1 * Nedir?

K1 Yetki Belgesi ; Ticari amaçla eşya taşımacılığı yapacaklara verilir. K1* (il içi ) Ticari amaçla il içinde kamyonetlerle yapılan taşımalar.

K1 belgesi ücreti ne kadar?

Kamyonetler için uygulanan ücret 2020 yılı için (*K1 belgesi) 3.792,-TL dır. Kamyonlar (azami yüklü ağırlığı 3,5 ton üstü) için uygulanan ücret 2020 yılı için (K1 belgesi) 15.166,-TL dır. K1 yetki belgesine kayıt edilecek olan her bir araç için, 454,-TL taşıt kartı bedeli Bakanlığa ayrıca ödenir.

K Yetki belgesi nasıl alınır?

K belgeleri Ulaştırma Bölge Müdürlüklerinden , Ulaştırma Bölge Müdürlüğü bulunmayan il ya da ilçeler de ise Ticaret Odalarından alınabilir .

K belgesi nasil düşer?

Ülkemiz genelinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bağlı olarak Bölge Müdürlükleri ile Ticaret ve Sanayi Odaları tarafından Eşya ve Yük Taşımacılığı için sürücülere verilen K Belgelerinde muayenesi 30 gün geçen araçlar K belgesinden düşecek.

Yildizli K1 nedir?

Yıldızlı K1 yetki belgesi taşımacılık yapan ve ağırlık olarak 3.5 tonu geçmeyen kamyonetler için verilen bir belge türü. Kısaca bilgi verirsek Yıldızlı K1, şehir içinde 3,5 tonu geçmeyen kamyonetlere verilen bir belge türüdür. Bu belge olan araçlarla il dışına çıkıldığında, çevirme anında cezai durumla karşılaşılır.

Yıldızlı K1 Belgesi kimler alabilir?

Yıldızlı K1 yetki belgesi, şehir içinde taşımacılık yapacak olan gerçek ve tüzel kişilere verilir.

K belgesi almak için neler gerekli?

Tescil belgesinde kamyon ya da kamyonet olarak geçen ve ticari yük taşıyan tüm araçların K Yetki Belgesi’ne sahip olması zorunludur. Bu belge aynı zamanda nakliye yapan araçların azami ağırlıklarını da belirtir. K1 Belgesi alma şartlarını taşıyan bütün gerçek ve tüzel kişiler yük taşımacılığı yapabilir.

K1 Belgesi ne kadar sürede alınır?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kamyonet, kamyon, çekici, römork, yarı römork, tanker ve yük taşıyan benzeri araçlara zorunlu olan K türü yetki belgesinin, yarın itibarıyla e-Devlet üzerinden alınabileceğini belirterek, “Böylece yaklaşık 15 günlük müracaat süreci sadece 5 dakikaya inecek.” dedi …