K belgesi kaç araç için geçerli?

K1 Yetki Belgesi’ne, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş, eşya taşımak için kullanılan en az 1 araca sahip gerçek kişilerin başvurması gerekir. Aracın yüküyle birlikte en az 35 ton ağırlığında olması ve araç sahibinin de 10.000 TL işletme sermayesine sahip olması gerekir.

Yıldızlı K1 Belgesi kaç araç için geçerli?

Biliyorsunuz ki Yıldızlı K1 belgesi 3,5 tona kadar olan araçlar için verilen bir belge türüydü. K1 belgesi ise 3,5 tondan fazla olan araçlar için verilen bir belge türü. K1 belgeli araçları kullanan sürücülerin, SRC-4 belgelerinin olması ve tüzel şirketlerinde ODY-4 belgesine sahip olmaları gerekiyor.

K2 Belgesi Araç Ekleme Nasıl Yapılır?

K2 belgenizi aldıktan sonra yeni alınan her ticari araç k2 belgesine eklenmeli ve satılan araçlarınızda k2 belgenizden düşürülmelidir. K2 belgesine araç ekleme ve k2 belgesinden araç düşüm işlemleri ulaştırma bakanlığına gidilerek yapılabildiği gibi e-devlet üzerinden tanımlama yapılmak suretiyle de yapılabilmektedir.

Geçici tescil belgesi ne kadar süreyle geçerlidir?

şartı ile yedi gün için geçerli olmak üzere “B” Sınıfı Geçici Trafik Belgesi verilir. Bu süre hiçbir şekilde uzatılamaz.

K 2 belgesi kaç araç için geçerli?

Yıldızlı K2 yetki belgesi şehir içi ya da şehir dışı ayrımı olmaksızın 3.5 tonun altındaki kamyonet türü araçlarla sadece kendi iştigali konusu ile ilgili taşıma yapan firmaların almakla yükümlü oldukları yetki belgesi türüdür.

K Belgesi ekleme nasıl yapılır?

1) E-devlet şifresiyle giriş yapın. 2) Kurumlar arasından “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığını” bulup-tıklayın, 3) “Yetki Belgesi İşlemleri” bölümünden “Yetki Belgesi İlk Başvuru/Yenileme” kısmına giriş yaptıktan sonra açılan sayfanın sağ üstündeki “Yeni başvuru” butonuna basın ve almak istediğiniz yetki belgesini seçin.

E-Devlet K belgesi araç ekleme nasıl yapılır?

1. E-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapılır. 2. KURUMLAR sayfasından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı sayfası seçilir. 3. Yetki belgesi işlemlerinden, yapmak istediğiniz işleme göre “Özmal/Sözleşmeli taşıt ekleme” yada “Özmal / Sözleşmeli taşıt düşme” işlemi seçilir.

Geçici plaka kaç gün geçerli?

Satıldığı veya bulunduğu yerden tescil edileceği, bulundurulacağı veya tadilatının yapılacağı yere kadar götürülecek araçlara 1-6 güne kadar verilen belge türüdür.