Istenmeyen gebelik durumunda ne yapilmali?

İstenmeyen bir gebeliği sonlandırmak için bir kadın doğum uzmanına başvurulur ve ilk olarak ultrason dahil olmak üzere jinekolojik muayene yapılır. Gebelik sonlandırma işlemi öncesi yapılacak olan bu muayenede gebeliğin yerleşimi ve kaç haftalık olduğu detaylı bir şekilde incelenmelidir.

Gebeliğin sonlandırılması hangi durumda olur?

Gebelik kürtajı hangi durumlarda zorunludur? 10 haftadan sonra ki gebeliklerin sonlandırılması, yalnızca bebek ve anne sağlığı tehlikede olduğu durumlarda uygulanabilir. 10 haftayı aşan gebeliklerde bebeğin ölmesi ya da sakat olması durumlarında uygulanabilir.

Düşük tehlikesini önlemek için ne yapmalı?

Bu durumda düşüğün gerçekleşme sebebine göre anne adayına hormon takviyesi, rahim ağzına dikiş konulması veya farklı tedaviler yapılabilir. Bazı durumlarda da anne adayının bolca dinlenmesi ve cinsel ilişkinin kesilmesi önerilir.

Hamilelik isteyen ne yapmalı?

Gebe kalmak için ne yapmalıyım?

  1. Adet döngünüzün sıklığını ve süresini kaydedin,
  2. Yumurtlama gününüzü takip edin,
  3. Her ay doğurganlık günlerinizde gün aşırı eşinizle beraber olun,
  4. Sağlıklı bir vücut ağırlığı için çabalayın,
  5. Doğum öncesi bir vitamin alın,
  6. Sağlıklı yiyecekler yiyin, doğal beslenin,

Hamilelik kaçıncı haftada sonlandırılır?

Ülkemizde yasal sonlandırma sınırı 2827 sayılı nüfus planlaması kanununa göre isteğe bağlı olarak 10 haftadır. Bu kanunun 5. maddesi, gebeliğin 10 haftanın üzerinde olduğu durumlarda ancak şu nedenlerle gebeliğin sonlandırılabileceği belirtilmektedir: Annenin hayatını tehdit eden veya edecek durumlarda.

Maydanoz suyu hamileliği önler mi?

– Maydanoz düşük sebebidir: Maydanozun içindeki bazı maddelerin âdeti başlatabileceği, düşüğe sebep olabileceği iddia edilmiş olsa da bunu kanıtlayan bilimsel bir çalışma yoktur.

Kekik suyunun zararı var mıdır?

Oldukça faydalı olan kekik suyu, aşırı tüketim sonucunda sağlığa zararlı olabilir. Bu yüzden kekik suyunu kullanmadan önce bir uzmana danışmak önem taşır. İlaç kullanan kişilerin doktor kontrolünde kekik suyunu tüketmesi önerilir.