Irak Türkiyeden ne alıyor?

Başlıca ihracat kalemleri: Ham petrol ve petrol ürünleri. Başlıca ithalat kalemleri: Gıda, ilaç, makineler. Başlıca ihraç ürünlerimiz: Çeşitli mamul eşya, hububat, tekstil ürünleri, gıda, mobilya, makine, demir-çelik ürünleri. Başlıca ithalat ürünlerimiz: Taşkömürü katranı ve ham petrolden ürünler, altın (işlenmemiş).

Irak’ta sigara kaç dinar?

Sigara Irak ‘da Türkiye ‘dan daha pahalıdır. Yerel sigara bir paket ortalama maliyeti 0.01 TRY (1.70 IQD). Daha ünlü markalar için: Kent, Davidoff, Dunhill 0.01 TRY (2.10 IQD) hakkında ödemek zorunda.

Irak’ta oturum izni nasıl alınır?

IRAK OTURUM İZNİ Orta ve uzun vadelerle yapılan ziyaretlerin başında kalına bölge ve vilayetteki Valiliğin İkamet Bürosu’na başvurularak oturum izni alınması gerekmektedir. Irak’ta “kısa süreli” (15 gün-3 ay arası) ve “uzun süreli” (6 ay-1 yıl) oturum izinleri verilmektedir.

Irak ta vergi var mı?

Irak vatandaşlarının kazançlarının %50’si gelir vergisinden müstesnadır. Diğer ülkelerle Irak’ın vergi konusunda önemli anlaşması bulunmamaktadır.

Irak vize istiyor mu?

Irak, geçerli umuma mahsus pasaport hamili vatandaşlarımıza havayoluyla Irak’a yapacakları 30 günü aşmayacak turistik amaçlı seyahatleri için havalimanlarında vize vermektedir. Resmi ve umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi pasaport hamillerinin dış temsilciliklerimizden vize alması gerekmektedir.

Erbil’de Ne Yenir?

Erbil’de ne yenir ne içilir?

  • Erbil kebabı0. Kıyma, maydonaz ve patatesten oluşan bir harç hazırlanır köfteye benzer ve yağda kızartılarak pişiri.
  • Biryani0. Safran, bezelye ve patatesin de katılmasıyla yapılan bir tür pilavdır.
  • Salatalık dolması0.
  • Bamya0.
  • Küpe0.
  • Tepsi0.
  • Kubbe Çorbası0.
  • Samak Mashwi bil-Summaq0.

Erbil’de oturma izni nasıl alınır?

IKB’de kalış süresi 10 günden fazla olacak vatandaşlarımızın Dohuk, Erbil veya Süleymaniye Valiliklerine bağlı ikamet bürolarına gerekli evraklar ve Irak vatandaşı bir kefil ile başvurarak ikamet izinlerini almaları gerekmektedir.