Internetten sipariş edilen ürün kaç günde gelir?

Mal satışlarında bu süre her halükarda otuz günü geçemez. Yani internet sitesinde tüketiciye satın almış olduğu ürünün en geç yedi gün içerisinde kendisine teslim edileceği taahhüt edilmişse bu süre içinde kendisine teslimat yapılmak zorundadır.

Internetten yapılan alışveriş nasıl iptal edilir?

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde, malın size teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkınız bulunmaktadır. Sipariş verdikten hemen sonra, daha mal teslim edilmeden vazgeçerseniz, teslimi beklemeye gerek yoktur.

Kapıda ödeme iade nasıl oluyor?

İade Koşulları:

  1. Ürünün kullanılmamış, orijinal kutusu/ambalajı bozulmamış, hasarsız, eksiksiz, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olması gerekmektedir.
  2. Ürün, teslim alındıktan en geç 7 gün içerisinde kargoya teslim edilmelidir.
  3. İade edilen ürünün iade kargo ücreti müşteriye aittir.

İnternet alışveriş mağdurları ne yapmalı?

Mağdur olan vatandaş, EE-devlet sistemi üzerinden tüketici hakem heyetlerine doğrudan başvurabilir.

Kargolanan ürün ne zaman gelir?

Siparişleriniz kargoya verildikten sonra şehrinize bağlı olarak değişiklik göstermekle beraber, normal şartlarda 1-3 iş gününde elinizde olur. Merkezimiz İstanbul olduğu için İstanbul’dan verilen siparişler, kargo yola çıktıktan sonra çoğunlukla 1 gündür. İstanbul dışı siparişler ise 2-3 gün içinde teslim edilir.

Kargo Kapıda iade edilir mi?

Kargo firması teslimata geldiğinde ürünü teslim almayarak kapıda iade edilmesini sağlayabilirsiniz. İadenin gerçekleşebilmesi için ürünü açmamalı ve ürün ile birlikte gelen irsaliyeyi imzalamamış olmalısınız. Ürünü teslim aldıysanız iade etmek için Siparişlerim sayfasından ilgili ürünü seçerek talep oluşturmalısınız.

Kapıda Ödeme ürün alınmazsa ne olur?

Alınmazsa Ne Olur? Kapıda ödemeli kargo mevcut bazı nedenlerden dolayı kişinin evine kadar getirilemez ve kargo sahibi kişi de kargo şubesinden kargo paketini almazsa kargo şubesinin genelde 3 gün olarak tanıdığı süre sonunda kargo paketi satıcıya iade edilir.

Internetten alışveriş yaptığım siteyi nereye şikayet edebilirim?

BTK Tüketici Sitesi. BTK Bilgi ve İhbar Merkezi’ne 120 Numaralı Telefon Kanalıyla Ulaşılabilmektedir.

Tüketici Şikayet Hattı numarası nedir?

“ALO 175” Tüketici Danışma Hattı, tüketicilerimizin karşılaştıkları sorunlara ilişkin çözüm yollarının sunulduğu ve tüketici uyuşmazlıklarının çözülmesi amacıyla başvurmaları gereken ilgili makamlara yönlendirildiği “bir çağrı merkezi” olarak hizmet vermektedir.