Internet üzerinden uçak bileti nasıl alınır?

Online uçak bileti almak oldukça basittir. Pegasus web sitesi flypgs.com ya da Pegasus mobil uygulama üzerinden e-bilet satın alabilirsiniz. Bilet alırken tek yapmanız gereken, ilgili bilgileri girip size uygun uçak biletine karar verdikten sonra bilet bedelini banka ya da kredi kartı ile ödemek.

Online check-in kaç saat önce yapılır?

Online check-in işlemleri uçuş saatinden 24 saat önce başlar ve uçuşa 90 dakika kala biter. Bu süre içinde check-in işleminizi yaptırabilirsiniz.

Online check-in yapmazsak ne olur?

Oysa check-in işlemleri genellikle uçuş saatinden yarım saat öncesinde kapanır. Bu sebeple uçuş saatine en az 45 dakika kala check-in işlemlerini başlatmanız yeterlidir. Ancak check-in işlemleri kapandığında uçak kalkmamış olsa da uçağa alınmanız mümkün olmayabilir. Bu durumlarda bilet parası iadesi de yapılmaz.

Önceden check-in yapmak ne işe yarar?

Ne işe yarar? Check-in işlemi havaalanında bagaj verme ve bilet kontrol işleminden geçme olayıdır. Misafirlerimiz havaalanına gitmeden önce flypgs.com’dan Check-in sekmesinden Rezervasyon (PNR) Numarası ve ad- soyadınızı girerek işleminizi yapabilirsiniz.

Online Uçak Bileti aldıktan sonra ne yapılır?

İnternet üzerinden alacağınız bilet için cep telefonunuza gelen mesaj ve nüfus cüzdanınız ile havalimanına gitmeniz ve ardından ilgili havayolunun ofisine uğrayarak check-in yaptırmanız yeterli olacaktır. Bu esnada elinizde herhangi bir bilet olmasına gerek yoktur.

Hangi siteden uçak bileti almalıyım?

En İyi Uçak Bileti Siteleri

  • Turna.com.
  • Enuygun.com.
  • ucuzabilet.com.
  • Skyscanner.com.
  • Obilet.com.

Uçuşa kaç saat kala check-in yapılır?

Online check-in işlemleri; kullanmış olduğunuz havayolu firmasına göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak online check-in işlem süreleri, ortalama uçuşa 24 saat kala başlayıp iç hatlar uçuşu için son 1 saat kala, dış hatlar uçuşu için uçuşa 3 saat kala sona ermektedir.

THY online check-in kaç saat önce yapılır?

Kiosk check-in işlemi uçağın kalkış saatinden 12 saat öncesinde başlar ve iç hatlarda uçağın kalkış saatine 60 dakika, dış hatlarda ise uçağın kalkış saatine 75 dakika kala sona erer. Aynı rezervasyonda (PNR) olmak kaydıyla bir defada en fazla 8 kişi için kiosk check-in yapabilirsiniz.