Interaktif vergi dairesinde işleminiz sonlandı ne demek?

Cevap 8: İnteraktif vergi dairesinden yapılan müracaat sonrası talep ilgili vergi dairesi kayıtlarına sistem tarafından aktarılmaktadır “işlem sonlandı” uyarısı bu işlem sonrası talebin ilgili vergi dairesi kayıtlarına intikal ettiğini göstermekte olup, sonraki süreçte vergi dairesi bu talebi ayrıca değerlendirmeye …

E arşiv portal interaktif şifre nereden alınır?

5.000 TL ve 30.000 TL e-Arşiv Fatura Portalına interaktif vergi dairesi kullanıcı kodu ve şifre ile girişte “Doğrulama Hatası” alan mükellefler İnteraktif Vergi Dairesi uygulamasına ivd.gib.gov.tr adresinden giriş yapıp “e-Devlet ile Kayıt Ol” alanında yer alan bilgileri doldurarak yeni kullanıcı kodu ve şifrelerini …

Interaktif vergi Dairesi işe Bırakma Bildirimi nasıl yapılır?

İşi bırakma ve değişiklik bildirimleri, bildirilecek olayın vukuu tarihinden itibaren bir ay içerisinde, ➢ Vergi dairesine bizzat giderek, ➢ Posta ile göndererek, ➢ Vergi dairesine gitmeden İnteraktif Vergi Dairesi (https://ivd.gib.gov.tr) aracılığı ile sistem üzerinden, yazılı olarak yapılır.

Mükellefiyetsiz şube açılmasını talep ediyorum ne demek?

Vergi mükellefleri yeni şube açtıktan sonra yeni şubeyle ilgili stopaj beyannamesi ve diğer bütün bildirimler şubenin bağlı olduğu vergi dairesine değilde, merkezin bağlı olduğu vergi dairesine verilecekce, yeni kurulan şubenin hiçbir vergiden mükellefiyeti olmadığı için bu şubeye “mükellefiyetsiz şube” denir.

E-arşiv portal giriş nasıl yapılır?

E-arşiv portal uygulamasına giriş yapabilmek için öncelikle https://portal.efatura.gov.tr/EArsivPortalBasvuru/ bağlantısından başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu bağlantıdan başvuru yaptıktan sonra başvuru yaptığınız mali mühür ile e-arşiv portal uygulamasına bu ekrandan giriş yapabilirsiniz.

E-arşiv portal iade faturası nasıl kesilir?

İade Faturası Nasıl Kesilir? İadeye Konu Olan Fatura Bilgileri kısmına gidip, satır ekle diyoruz, hangi fatura veya faturalara karşılık iade faturası kesiyor isek, bu faturaların istenen bilgilerini giriyoruz ve kaydederek işlemi noktalıyoruz.

Kurumlar vergisi mükelleflerinin işe başlama bildirimlerini kim hangi kurum yapar?

ilgili vergi dairesine yapılır.

Işi bırakma bildirimi süresi kaç gün?

Mükellefiyetin başlangıcında işe başlamayı bildirmek zorunda olan mükellefler, işi bıraktıklarında da bu hususu işi bırakma tarihinden itibaren 1 ay içinde ilgili vergi dairesine bildirmek zorundadırlar.