Ikinci el araç fiyatı neye göre belirlenir?

Gelelim detaylara… İkinci el arabanın fiyatını belirleme konusunda hasar durumu, km ve model yılı üçlüsü baskındır. Bu pratik yanıtı hemen herkes bilir. Hatta detaya inince aracın rengi, donanım özellikleri, kaçıncı sahibinden satılık olduğu, değişen parçaları, yakıt tüketim şekli, şanzıman tipi de belirleyici olur.

Araba piyasası neye göre belirlenir?

2. el araç piyasasında aracın fiyatı belirlenirken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise aracın segmenti, model yılı, kaç kilometrede olduğu gibi otomobilin genel özellikleridir. 2. el araç fiyatları belirlenirken dikkat edilmesi gereken bir diğer noktaysa aracın daha önceden hasar kaydının olup olmadığıdır.

Arabam com neye göre fiyat veriyor?

Arabam Kaç Para Nasıl Hesaplanır? arabam.com, araç değeri hesaplaması için benzer özellikler gösteren araçların piyasada şu anki satış fiyatlarını inceler. Aracınız ile ilgili verdiğiniz bilgileri ve piyasa eğilimleri ile mevsimselliği de hesaba katarak size “arabanızın fiyat aralığını” ve “aracınızın değerini” verir.

Araba bir yılda ne kadar değer kaybeder?

Arabayı sıfırdan almışsanız ve 1 yıl içinde satmayı hedefliyorsanız, büyük maddi zarar göreceğinizi bilmelisiniz çünkü sıfır arabalar ilk yıl ortalama %20 oranında değer kaybeder, ilerleyen zamanlarda bu değer kaybı %3 ila %5 seviyelerine iner, bu durumda 1 yıl daha beklerseniz %4 kaybınız olacak ancak aracı 2 yıl …

Intercity araç alınır mı?

Intercity’den araba almak makul km’de olunca, iyi bir ekspertizle ve gözle incelediğinizde (sigara yanığı vb kullanıma dair şeyler) sizin de içinize sinerse alınmaz değil, alınır.

MPV araçlar ne demek?

Türkçeye çevrilmiş haliyle “çok amaçlı araç” anlamına gelen MPV araçlar tam da isminden anlaşılacağı gibi gerçekten çok amaçlı bir otomobil. iç hacminin geniş olması, 7’ye kadar çıkartılabilen koltuk sayısı ile geniş aileler için en ideal seçeneklerden birisi konumunda.

Bir araba kaç sene kullanılır?

Normal kullanım şartlarında, otomobillerin ortalama ekonomik ömürlerinin 10 yıl olduğu söylenir. Aslında bu süre, araç sahiplerinin ne kadar özenli ve dikkatli olduğuna göre değişiyor.