Iki kere Work and Travel yapılır mı?

Work and Travel programına başvuru sınırı bulunmamaktadır. Genel katılım şartlarını yerine getiren öğrenciler ikinci, üçüncü veya dördüncü kez Work and Travel programına katılabilirler.

2 yıllık üniversite work and travel yapabilir mi?

Work and Travel programına katılacak olan öğrenciler 4 yıllık ve 2 yıllık üniversite okuyan veya yüksek lisans 1. sınıf öğrencisi olması gerekmektedir. ABD konsolosluğu tarafından üniversite son sınıf öğrencileri için daha eleyici bir yaklaşım gözlenmektedir.

Work and Travel uzatılır mı?

Work and Travel programına dahil olan katılımcılar sadece DS-2019’da yazan bitiş tarihinin ardından maksimum 1 ay travel süresi kadar ülkede kalabilirler. Bu tarihler sonunda programı uzatmak mümkün değildir. Öğrenciler ancak vize türlerini değiştirerek Amerika’da kalabilirler.

2021 Work and Travel olacak mı?

Work and Travel hizmet ve danışmanlık şirketleri ile Büyükelçilik arasında geçen toplantılar sonucu alınan karara göre bu sene ABD, Work and Travel amaçlı vizeleri askıya alıyor. Türkiye’deki ABD büyükelçiliği ve konsoloslukları, 2021 Summer Work and Travel sezonu için vaktinde vize veremeyecektir.

Hangi bölümler Work and Travel yapabilir?

Peki nedir bu şartlar;

  • Work and Travel programına üniversitelerin 4 yıllık veya 2 yıllık programlarında örgün bir eğitim görecek şekilde okuyanlar katılabilirler.
  • Açık öğretim fakültelerinde okuyanlardan sadece bölümü İngilizce Öğretmenliği olan öğrenciler bu programa katılabilirler.

Yurtdışında üniversite okuyanlar Work and Travel yapabilir mi?

Work And Travel’a; Türkiye veya KKTC’de öğrenim gören TC veya yabancı uyruklu; 18- 26 yaş aralığında, İngilizce konuşabilen üniversite öğrencileri, 4 yıllık üniversitelerin hazırlık, 1, 2, 3, 4. sınıf öğrencileri, Tezli yüksek lisans programındaki öğrenciler (Sadece ilk yıl katılabilirler) katılabilirler.

Work and Travel Amerika kaç ay?

Work and Travel Programı çok düşük maliyetlerle katılabildiğiniz bir programdır. Bu maliyetlerle Amerika’da 3 ay boyunca gezeceğiniz ve aynı zamanda çalışarak para kazanacağınız başka bir program daha yok.

Her üniversitede Work and Travel var mı?

Work and Travel programına sadece üniversitelerinde tam zamanlı okuyan ve örgün eğitim alan öğrenciler katılabilir. 4 senelik üniversitelerin Hazırlık, 1., 2. ve 3. ya da 4.sınıfında olmak, ya da yüksek lisans 1. sınıf öğrencisi olmak.