IELTS sonuçları kaç günde geliyor?

IELTS sınav puanınızın orijinal kopyası olan Sınav Sonuç Belgesi, kağıt ve kalem ile yapılan sınav için sınav tarihinden 13 gün sonra ve bilgisayar üzerinden yapılan sınavda ise sınav tarihinden sonraki 3-5 gün arasında açıklanır. Test taker portal üzerinden puan bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

IELTS speaking kaç dakika sürüyor?

IELTS, dört aşamadan oluşmaktadır: Dinleme (30 Dakika), Okuma (60 Dakika), Yazma (60 Dakika) ve Konuşma (11-14 Dakika). Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek oturumda gerçekleşir.

IELTS sınavı hangi üniversitelerde geçerli?

IELTS sınavı Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Amerika gibi birçok ülkelerdeki üniversiteler ve göçmenlik vizesi başvurularında elçilikler tarafından kabul edilmektedir.

IELTS yılda kaç kez yapılır?

IELTS her ayın perşembe ve cumartesi günleri olmak üzere her ay 4 kez yapılmaktadır. Yıl içerisinde toplam 48 kez düzenlenmektedir.

IELTS kaç TL?

IELTS Sınavını bilgisayar üzerinden çözmek istiyorsanız ücreti 1100 TL, kağıt/kalemle sınav olmak istiyorsanız ücreti 1100 TL dir. Sisteme belgelerinizi istendiği şekilde yükledikten sonra ki 18 yaş altında adaylar için muvafakatname belgesinin de yüklenmesi gerekir sonrasında ödeme aşamasına geçilir.

IELTS kursu kaç ay sürer?

IELTS, TOEFL, Pearson PTE gibi sınav hazırlık kursları, sınav tarihine göre değişken olmakla birlikte 2, 3 veya 4 günlük eğitim programları olarak sunulmaktadır. YDS, YÖKDİL, e-YDS gibi kurslar ise yine sınav tarihlerine göre başlamakta ve genelde 2, 3 ay süren programlardır.

IELTS sınavına ne zaman girilir?

Bilgisayarlı IELTS sınavları haftanın 7 günü ve günde 3 kez* gerçekleştirilir. Bu nedenle, size en uygun sınav tarihini kendiniz belirleyebilirsiniz. Sonuçlarınız 2-5 gün içerisinde açıklanır. Bilgisayarlı IELTS sınavına en geç sınava 72 saat kala kayıt olabilirsiniz.

IELTS Türkiyede geçerli mi?

IELTS sınavı ise Türkiye’de geçerli bir sınav değildir ve YÖK tarafından tanınmamaktadır. Sınava hazırlanacak adayların en çok bu iki hususa dikkat etmeleri gerekmektedir. TOEFL IBT ve PTE, YDS gibi Türk kurumları tarafından kabul edilmektedir.

IELTS mi yoksa TOEFL mı?

Her iki sınav da İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim almak isteyen öğrenciler için anahtar niteliğindedir. TOEFL Amerika temelli bir sınav iken IELTS İngiltere temellidir. TOEFL, bilgisayar ortamında yapılan bir sınavdır. IELTS ise yine reading, writing, listening ve speaking bölümlerinden oluşur.