Hosting nedir ve ne için kullanılır?

Web sitenizi veya web uygulamanızı internette yayınlayabilmenizi sağlayan online hizmete web hosting adı verilir. Bir hosting hizmetine kayıt olduğunuzda, basit olarak web sitenizin düzgün şekilde çalışabilmesi için gerekli dosya ve verileri depolayabileceğiniz bir sunucu üzerinde alan kiralamış olursunuz.

Hosting hizmeti ne demek?

Hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar üzerinden sağlanmaktadır.

Hosting ücreti ne kadar?

Limitsiz Paketler

 • EKO HOSTING PAKETİ 5,00$ 1,49$/Ay.
 • SUPER EKO HOSTING PAKETİ 7,50$ 1,91$/Ay.
 • STANDART HOSTING PAKETİ 11,25$ 2,86$/Ay.
 • SILVER HOSTING PAKETİ 27,50$ 6,25$/Ay.
 • GOLD HOSTING PAKETİ 52,50$ 12,99$/Ay.
 • PLATINIUM HOSTING PAKETİ 68,75$ 14,99$/Ay.
 • BUSINESS HOSTING PAKETİ 118,75$
 • PROFESSIONAL HOSTING PAKETİ 168,75$

Domain ve hosting ne demek?

Her internet sitesinin bir domain’i ve içeriklerinin saklandığı bir hosting’i vardır. Domain hosting nedir diye merak edenler için kısaca; domain, Türkçedeki kullanımı ile “Alan Adı”, başka bir deyişle sitenizin dijital dünyadaki adresidir. Hosting ise sitenize ait tüm içeriklerinizin depolandığı yerdir.

Hosting almak ne işe yarar?

Hosting hizmeti sayesinde web siteleriniz dünyanın her yerinden 7 gün 24 saat erişilebilir hale gelir. ” Hosting; kişi ve organizasyonlara ait web sitelerinin ve sayfalarının kesintisiz şekilde internet üzerinde yayınlanmasını sağlayan bir web sitesi yayınlama hizmetidir.

Domain ve subdomain nedir?

Domain; alan adı anlamına gelir ve web sitenizin internetteki adı ile adresini temsil eder. Bir web sitesindeki farklı içerik alanları için oluşturulan web adresleri ise subdomain olarak adlandırılır. Ürün, hizmet ve servisler için ana domaine bağlı fakat ayrı olarak oluşturulmuş web adresleri ise subdomaindir.

Hosting nedir ne işe yarar?

Hosting; kişi ve organizasyonlara ait web sitelerinin ve sayfalarının kesintisiz bir şekilde internet üzerinde yayınlanmasına olanak tanıyan, güçlü donanım ve yazılımsal web sunucularının birleşimi ile oluşturulmuş bir web sitesi yayınlama hizmetidir.

Domain nedir ne işe yarar?

Domain ya da alan adı, bir web sitesinin fiziksel adıdır. Her web adresinin bir domaini vardır ve bu domain o siteye özeldir. Bir domain sadece o domainin sahibi tarafından erişilebilir ve kullanılabilir. Alan adları, insanların interneti taraması ve belirli bir web sitesine erişmesi için kolay bir yol sağlar.

Domain Fiyatları ne kadar?

Domain Fiyatları

Domain Tescil Transfer
.com Popüler 89.99 TL 67.99 TL
.net Popüler 117.99 TL 85.99 TL
.org Popüler 119.99 TL 108.99 TL
.biz Popüler 125.99 TL 114.99 TL

VDS kaç TL?

Performanslı Sanal Sunucu

RAM Fiyat
TR8-VDS 16 GB 150,00 TL
Intel Xeon E5-2690v3 / X56xx Series Çift Power Supply 90 GB SSD %99.9 Uptime 16 GB RAM Linux/Windows İşletim Sistemi Aylık 150,00 TL Yıllık 1500,00 TL Aylık KiralaYıllık Kirala
TR9-VDS 24 GB 180,00 TL

Domain ve hosting nasıl alınır?

Domain ve Hosting Nasıl Satın Alınır?

 1. Öncelikle müşteri hesabı oluşturmalısınız.
 2. Ardından ana sayfada karşınıza çıkan “Sorgula” kısmına Almak istediğiniz domaini yazıyorsunuz ve sorgula diyorsunuz.
 3. Domaininizin alınabilir olduğunu gördüyseniz “Sipariş Ver” diyorsunuz.
 4. Karşınıza bu şekilde ödeme ekranı gelicektir.

Domain nedir nasıl çalışır?

Domain Nasıl Çalışır? Bir internet sitesine gitmek için sitenin adresi yazıldığında bu bilgi ilk olarak DNS’i oluşturan global sunucu ağına gönderilir. Bu sunucular domain ile ilişkili name serverlara bakmakta ve isteği bu sunuculara iletmektedir.