Hong Kong vatandaşı nasıl olunur?

Hong Kong vatandaşlık vermiyor ancak yatırımla oturma izni veriyor. Hong Kong’da yaklaşık 1 milyon 260 bin dolar tutarında bir yatırımla oturma izni ve bu izinle elde edilen bir sürü hakkı tanıyor. Birleşik Krallık’ın vatandaşı olmak istiyorsanız 5 yıl süreyle 1 milyon poundluk yatırım yapmanız gerekiyor.

Hong Kong gitmek için ne gerekli?

Hong Kong’a seyahat edecek T.C vatandaşları 90 gün süreli kalışlarda vizeden muaftır. Seyahat dönüş tarihi itibari ile en az 6 ay daha geçerlilik süresi bulunan pasaport gereklidir.

Hong Kong hangi ülkeye ait?

Hong Kong Şehir Rehberi

Ülke: Çin
Nüfus: 7.500.000(2009)
Din: Budizm
Tel Kodu: +850
Para Birimi: Hong Kong doları

Hong Kong halkı Çinli mi?

Bu toprağın tümü 1997’de Çin’e geri verildi. Egemenliğin devri sonrasında özel idari bölge statüsü verilmiş Hong Kong, “tek ülke, iki sistem” prensibi altında Çin anakarasından ayrı yönetim ve ekonomik sistemlerine sahiptir.

Hong Kong Türkiye’den vize istiyor mu?

Türk vatandaşları, 90 güne kadar süreli kalışlar için Hong Kong vizesinden muaftırlar. Diğer yandan, yukarıda belirtilen hususlara uyulması yine de Hong Kong’a otomatik giriş hakkı tanımamakta olup, sınır makamlarının herhangi bir kişinin ülkeye girişini reddetme hakkı bulunmaktadır.

Hong Kong’a gitmek için vize gerekiyor mu?

Hong Kong ve Makau’ya seyahat eden vatandaşlarımız ise vizeden muaftır. Hong Kong ve Makau’dan ÇHC anakarası için vize almak mümkün değildir. Çin anakarasından Hong Kong’a geçmek ve daha sonra tekrar Çin’e geri dönmek isteyen vatandaşlarımızın geri dönüşlerini teminen gerekli vizelerinin olması gerekmektedir.

Hın Kong nerede?

Hong Kong (Çince: 香港), Çin’in güney kıyısında bulunan, 1 Temmuz 1997 tarihine kadar Britanya Krallığına bağlı sömürge ve adalar grubuyken, bu tarihten itibaren Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı özel yönetim bölgesi olmuştur.

Hong Kong nerede bulunur?

Hong Kong, tam anlamıyla Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı olan bir şehir veya tamamen bağımsız bir ülke değil. Çin’e bağlı olan özel idari bölge olarak tanımlanıyor. Hong Kong ile ilgili uluslar arası ilişkiler ve ulusal savunma konuları Çin Halk Cumhuriyeti tarafından yönetiliyor.

Hong Kong Çin’e hangi ülke tarafından devredilmiştir?

Bu, “tek ülke, iki sistem” politikasının başlangıcını işaretler ve Hong Kong böylece Çin’in ilk özel idari bölgesi oldu (Hong Kong’un komşusu Makao üzerinde egemenlik ise 20 Aralık 1999 tarihinde Portekiz’den Çin’e devredildi).