Hayat emeklilik nasıl iptal edilir?

BES iptali için büyük harflerle “ayrılma” yazıp boşluk bırakın, T.C. kimlik numaranızı yazıp 2560’a göndererek BES iptali yapabilirsiniz. BES iptal işlemini çağrı 444 44 00 çağrı numarası ile de gerçekleştirebilirsiniz.

Iptal edilen BES tekrar açılır mı?

Sistemden çıkış yapan bir çalışanın, kendi talebi doğrultusunda, tekrar sisteme dâhil edilmesi mümkün değildir. Ancak, aynı işyerinde çalışmaya devam eden ve koşulları sağlayan çalışanlar Müsteşarlıkça belirlenen usuller kapsamında tekrar sisteme dâhil edilir.

Anadolu Hayat emekliliği nasıl iptal ederim?

Anadolu Hayat bireysel emeklilik sisteminden çıkmak istiyorsanız, kullanabileceğiniz seçeneklerden biri müşteri hizmetleri ile iletişim kurmaktır.

  1. Bunun için Anadolu Hayat emeklilik müşteri hizmetleri numarası olan 0850 724 55 00’ı aramanız gerekir.
  2. Bu numarayı aradığınızda T.C.

Ziraat BES ten nasıl çıkılır?

1. Ziraat Bankası BES İptal Numarası Ziraat Bankası bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak için Ziraat Bankası BES iptal iletişim numarasını arayarak Ziraat BES iptal işlemi gerçekleştirmek istediğinizi iletebilirsiniz. Bunun için 0850 202 20 20’yi arayabilir ve iptal talebinizi oluşturabilirsiniz.

BES cayma hakkı nasıl kullanılır?

Emeklilik planına göre çalışanın ücretinden katkı payı kesilmeye başlandığında, ilk katkı payının şirket hesabına yattığı günü takip eden ilk iş günü emeklilik planının kişiye posta veya elektronik posta yolu ile gönderilmesi gerekiyor. Bu bildirimin sigortalıya ulaşmasından sonraki iki aya “BES cayma süresi” deniyor.

Otomatik katılım iptali nasıl yapılır?

Çalışanın maaşından yapılan kesintinin bireysel emeklilik şirketine geçişinden sonra kendisine posta, sms, faks, e-mail v.b. yolla bildirim yapılır. Bu bildirimden itibaren cayma hakkını kullanarak Otomatik BES ‘ten ayrılmak isteyen çalışan, bildirim tarihinden itibaren 2 ay içerisinde başvuru yapması gerekir.