Hangi mezar taşı iyidir?

Mezar yapımında kullanılması gereken asıl taş çeşitleri granit, bazalt, diyabaz gibi volkanik kayaçlardır. Özellikle granit grubu taşlar, yüksek sertlik dereceleri (5-7 mohs), esneklikleri, asitle reaksiyon vermeyen kimyasal yapıları sebebiyle en dayanıklı mezar ve anıt taşlarıdır.

Mezar taşı fiyatı ne kadar?

çift kişilik bir mermer mezar fiyatı 4.250 TL olarak belirlediğimiz fiyatlardır. Bu mezar granit olursa 4.500 TL civarı modeli ve taş seçimine göre değişkenlik sağlamaktadır.

Mezar taşı ne kadar süre sonra yapılır?

Mezar inşaat ruhsatını ne zaman çıkartabilirim? Mezar inşaat ruhsatını cenazenizin vefat tarihinden 3 ay (90 gün) sonra çıkartabilirsiniz. 3 aydan (90 günden) önce mezar inşaat ruhsatı çıkartmanız yasaktır.

Mezar yeri tapusu nasıl alınır?

Mezar inşaat ruhsatını çıkartmak için ilk olarak mezarın tapusunu (mezar yeri kullanma belgesi) satın almanız gereklidir. Tapuyu cenazeniz defin edildikten 15 gün sonra alabilirsiniz. Tapu işlemini gerçekleştirdikten sonra, mezar tapusu ile mezarı yaptırmak istediğiniz mermerciyi belirlemelisiniz.

Mezar taşı seçerken nelere dikkat edilmeli?

Mezar Yapımı ve Taş Seçiminde Etkili Olan Faktörler

 • Granit: Pahalı, dayanım gücü orta seviyede, üstün mimari ve görünüme sahip.
 • Mermer: Orta seviyede fiyata sahip olup hem dayanıklı hemde sağlamdır.
 • Traverten: Ucuz fiyat seviyesinde, çok yüksek dayanım ve sağlamlığa sahip, güzel görünüme sahip ürünler yapılabilmektedir.

En iyi mezar mermer hangisi?

Granit mezar taşı modelleri için kullanılan granit taşlar ise dayanım ve sağlamlık açısından en üst sırada yer alıyor.

Dinen mezar ne zaman yaptırılır?

Çıkartmış olduğunuz ruhsatın süresi 1 aydır(30 gün). Mermercinizin mezarı en geç 1 ay içinde bitirip teslim etmesi gerekmektedir. Eğer mezar inşaatı 1 ay içinde tamamlanamazsa tekrar ruhsat çıkartmanız ve tekrar ruhsat harcı ödenmesi gereklidir.

Lahit mezar fiyatları ne kadar eder?

Komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edilen tarifeye göre gasilhane, tahta tabut, cenaze tabut örtüsü, cenaze defin işlemleri ve İstanbul dışına nakil gibi hizmetler ücretsiz olurken tabutlu defin 700 lira, briket lahit 700 lira, yer bedeli hariç kabir nakli 2 bin lira, tek katlı lahit mezar 1600 liradan …

Mezar taşı granit mi mermer mi?

Taş modellerinin ana detaylarına kısaca bakacak olursak; Granit: Pahalı, dayanım gücü orta seviyede, üstün mimari ve görünüme sahip. Mermer: Orta seviyede fiyata sahip olup hem dayanıklı hemde sağlamdır. Yüksek kaliteli görünüme sahip tasarımlar yapılabilmektedir.

Mermer mezar fiyatları ne kadar?

Mermer Mezar

 • Tek Kişilik Mermer Mezar. 3.500,00 ₺
 • Tek Kişilik Beyaz Mermer Mezar. 4.500,00 ₺
 • Tek Kişilik Mermer Mezar. 3.500,00 ₺
 • Tek Kişilik Mermer Mezar. 3.700,00 ₺
 • Tek Kişilik mermer Mezar. 16.000,00 ₺
 • Tek Kişilik Beyaz Mermer Mezar. 4.950,00 ₺
 • Tek Kişilik Mermer Mezar. 4.500,00 ₺
 • Tek Kişilik Mermer Mezar. 18.000,00 ₺

Mezar yeri nasıl satın alınır?

Cenaze yakını vatandaşlarımız, belediye tabipliğinden aldıkları ‘Gömme İzin Belgesi’ ile kendilerine en yakın olan Mezarlıklar Müdürlüğünün Cenaze İşleri Şefliklerine bizzat gelerek müracaat ederler. Yetkili birimlerce müsait olan mezarlıktan mezar yeri tahsisi yapılır.

Mezar tapusu ne kadar 2021?

1 Nisan 2021 tarihinden itibaren uygulanmaya konulmasına onay verildi. Buna göre İstanbul’da yeni mezarlık fiyatları şöyle: Tek katlı lahit mezar 1600 liradan 1750 liraya, çift katlı lahit mezar 2 bin liradan 2 bin 200 liraya çıktı. Kabir nakli yer bedeli hariç 1800 liradan 2 bin liraya yükseldi.