Hangi işyerleri yasaktan muaf?

Muaf olanların sokağa çıkma yasağının uygulanacağı günlerde istisna kapsamında olduğunu belgelemesi gerekiyor. Tam kapanmada muaf yerler arasında eczaneler, benzin istasyonları, fırınlar, kargo, su, gazete, oteller bulunuyor.

Sokaga cikma Yasagindan kimler muaf?

Sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanacağı günlerde kişilerin dışarı çıkmaları halinde muaf belgesini yanında bulundurması gerekiyor. Muaf yerler ve kişiler arasında eczaneler, marketler, fırınlar, kargo, su, gazete, bankalar bulunuyor.

Din görevlileri yasaktan muaf mı?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN MUAF KAMU GÖREVLİLERİ 6.Cenaze defin işlemlerinde görevli olanlar (din görevlileri, hastane ve belediye görevlileri vb.)

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı kimler muaf?

Hastaneden taburcu olanlar ya da randevusu bulunanlar, birinci derecede yakınının cenazesine katılacaklar, şehre son 5 gün içinde gelmiş ya da kalacak yeri olmayanlar, ÖSYM ya da diğer merkezi sınavlara katılacaklar, terhis olan askerler ve cezaevinden çıkanlar ile özel ya da kamudan günlü sözleşmeye davet yazısı …

Yasaklardan kimler muaf 2021?

Tam kapanma kapsamında sokağa çıkma yasağı 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05:00’e kadar devam edecek. Muaf listesinde yer alanlar, gerekli belgeleri bulundurarak işyerlerine gidebilecekler. Muaf olanlar arasında eczaneler, benzin istasyonları, fırınlar, kargo, su, gazete, oteller gibi kişi ve işyerleri bulunuyor.

Çifte vatandaşlar sokağa çıkma yasağından muaf mı?

Turistik faaliyetler kapsamında geçici bir süreyle Ülkemizde bulunan yabancı turistler pasaportlarını yanlarından bulundurmak kaydıyla hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacaktır.

Sokağa çıkma yasağından kimler muaf 2021?

Içişleri bakanlığı Muafiyet Belgesi nasıl alınır?

Vatandaşlar kendilerine ait şifre ile girdikleri e-Devlet sistemi üzerinden İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemine girecek. Buradaki seçenekler arasından “çalışma muafiyet izin belgesi işlemleri” kısmı seçilerek başvuru onaylanacak. Başvurunun alındığına ve onaylandığına dair SMS ile bilgilendirme yapılacak.

Sağlık çalışanlarına sokağa çıkma yasağı var mı?

Sağlık çalışanlarımız sokağa çıkma kısıtlamalarından muaftırlar. Sadece kimlik kartlarını ibraz etmelerinin yeterli olduğu konusunda kolluk birimlerine talimat verileli 3 gün oldu. Bu süreçte fedakarca çalışan sağlıkçılarımızın haklarını ödeyemeyiz.”

Çiftçiler yasaktan muaf mı?

ÇİFTÇİ BELGESİ OLAN YASAKTAN MUAF MI? Tarımsal üretime ilişkin zirai ilaç, tohum, fide, gübre vb. ürünlerin satışı yapılan iş yerleri ve buralarda çalışanlar, Bitkisel ve hayvansal ürünlerin üretimi, sulanması, işlenmesi, ilaçlanması, hasadı, pazarlanması ve nakliyesinde çalışanlar yasaktan muaf olacak.

Tam kapanmada kimler çalışabilir?

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan tam kapanma döneminde, vatandaşların sadece temel ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla açık tutulacak fırın, market, bakkal, kasap, manav, kuruyemişçi ve tatlıcı gibi iş yerlerinin çevresinde gerekli kontrollerin yapılabilmesi için yeterli sayıda kolluk personeli …

Sokağa çıkma yasağı muaf belgesi nereden alınır?

Sokağa çıkma yasağında çalışma izin belgeleri, kısıtlamada muaf olanlar için e başvuru ekranından alınacak. Çalışan vatandaşların çalışma izni alması için e-Devlet üzerinden SGK ekranından müracaat yapması gerekecek.