Hangi Avrupa ülkeler transit vize istemiyor?

Örneğin bazı Avrupa ülkeleri 12 saate kadar olan aktarmalarda transit vize istememektedir. Peki, hangi Avrupa ülkeleri bunlar diyecek olursanız; İspanya, İtalya, Fransa gibi ülkeler….Transit vize istemeyen ülkelerden başlıcaları;

  • İTALYA.
  • HOLLANDA.
  • FRANSA.
  • İSPANYA.
  • RUSYA.
  • POLONYA.
  • DUBAİ
  • UKRAYNA.

Transit vize olmazsa ne olur?

Aktarmalı bir uçuşunuz var fakat aktarma noktası için transit vizeniz yoksa uçuşa alınmazsınız. Transit vizesi olmadığı halde havalimanına giren kişi havacılık kurallarına göre cezaya çarptırılır ve sınır dışı edilir.

Aktarmalı uçuş için vize gerekir mi?

Dış Hat Aktarmalı Uçuşlarda Vize Gerekir Mi? Eğer yolcuda o ülkenin normal vizesi varsa transit vize almasına gerek yoktur. Transit vizenin alınmaması halinde yolcu, uçağa alınmama ve sınır dışı edilme durumlarıyla karşı karşıya kalır.

Yurtdışı aktarmalı uçuşlarda havaalanı dışına çıkabilir mi?

Yani eğer hava yolu firmaları arasında bagaj transfer anlaşması yoksa ve pasaport kontrolünden geçip ülkeye giriş yaptıktan sonra kontuara gidecekseniz bu durumda vize almanız gerekir. Aktarmalı uçuşlarda dışarı çıkmak, ancak o ülkeye ait vizeniz olduğunda mümkündür.

Hollanda Türk vatandaşlarından transit vize istiyor mu?

Havayoluyla üçüncü bir ülkeden Hollanda aktarmalı olarak ülkemize gidecek olan ya da ülkemizden hareketle Hollanda aktarmalı olarak Schengen bölgesi dışında bir ülkeye gidecek olan vatandaşlarımızın, Hollanda’da havalimanında uluslararası transit bölümünde kalmaları ve Hollanda’ya giriş yapmamaları halinde transit …

Katar Türk vatandaşlarından transit vize istiyor mu?

Katar Transit Vize İstiyor Mu? Katar’da 96 saati kapsayan bir transit vize uygulaması başlatıldı. 5 saatten fazla süren aktarmalarda, yolcular ücretsiz vize talebinde bulunabilecek. Bu uygulama 1 Kasım 2016 tarihinden bu yana düzenli bir şekilde Katar’da uygulanıyor. Bu sistem, pek çok ülke vatandaşı için geçerli.

Hollanda kaç saate kadar transit vize istemiyor?

Transit vize Hollanda’da 24 saat sonrası için zorunludur ve 24 saati geçen bekleme sürelerinde transit uçuşlarda mutlaka transit vizesi almanız gerekmektedir. Hollanda transit vize başvurularında mutlaka uçak rezervasyonunuzu konsolosluğa sunmalısınız.