Hafta sonları yasak var mı?

HAFTA SONU YASAK VAR MI? 01.06.2021 tarih ve 8878 sayılı Genelgemizde belirtilen esaslar çerçevesinde hali hazırda uygulanmakta olan sokağa çıkma kısıtlamaları (hafta içi ve hafta sonu dahil) 1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 05.00’e kadar sürdürülecektir.

Pazar günü öğrencilere yasak var mı?

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 6 Haziran 2021 Pazar günü, sınava girecek öğrenciler ile beraberlerindeki refakatçi ve/veya yakınları, 07.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

18 yaşından küçükler gece dışarı çıkabilir mi?

18 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklara hafta sonlarının tamamında, hafta içi günlerde ise belirli saatler haricinde (65 yaş ve üzeri için 10.00-14.00; 18 yaş altı için 14.00-18.00) sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor.

Haftasonu yasakları açıldı mı?

İşte en son bilgiler. Türkiye, koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 günlük tam kapanma sonrası ‘kademeli normalleşme’ dönemine girdi. 1 Haziran’a dek sürecek bu dönemde akşam sokağa çıkma yasağının başlangıç saati 19.00’dan 21.00’e çekilirken hafta sonu yasağı sürecek. Düğünler hakkında da karar verildi.

Cuma cumartesi pazar sokağa çıkma yasağı var mı?

Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00-05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması …

6 Haziran 2021 pazar günü sokağa çıkma yasağı var mı?

Bu bilgiler kapsamında sokağa çıkma yasağı cumartesi gündüz uygulanmayacak. Ancak 5 Haziran Cumartesi akşamı sokağa çıkma yasağı saat 22.00’da başlayacak. 6 Haziran Pazar günü kısıtlama kesintisiz sürecek.

Pazar günü YKS öğrencilere yasak var mı?

YKS SINAVINA VELİLER GELEBİLECEK Mİ? Pazar günü geçerli olan sokağa çıkma yasağında, çocukları YKS sınavına katılacak olan veliler veya öğrencilere eşlik edecek yakınları 05.00-19.00 saatleri arasında bu özel durumu belgelendirdikleri taktirde yasaklardan muaf olacaklar.

18 Yaş Altı velisi olmadan dışarı çıkabilir mi?

Bakanlığın resmi internet sitesinde yer verilen bilgiler özetle şöyle: – Ailelerinin yanında olmayan 18-20 yaş arası gençler, sadece şehirler arası toplu ulaşım aracı (uçak, tren, otobüs) kullanmak kaydıyla tek başlarına ailelerinin bulunduğu yere seyahat edebilecek.

Cumartesi ve pazar yasakları kalktı mı?

Sokağa çıkma yasağı hafta içi günleri saat 22:00’den itibaren, pazar günleri ise tam gün uygulanıyordu. Kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan hafta sonu da dahil olmak yasakların kaldırıldığını ancak 1 Temmuz’dan itibaren uygulanmaya başlanacağını duyurdu.

Haftasonu sokağa çıkma yasağı ne zaman başlayacak?

Alınan karara göre sokağa çıkma sınırlaması hafta sonları akşam saat 20:00 ile sabah 10:00 arasında olacak.

Cuma günü sokağa çıkma yasağı var mı?

Hafta sonu tam zamanlı sokağa çıkma yasağı uygulaması devam ediyor. Cuma günü saat 21:00’de başlayan yasak pazartesi günleri saat 05.00’e kadar devam edecek.

Hafta sonları yasak var mı?

Cumartesi ve Pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanmayacak. Hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın sokağa çıkma ile buna bağlı olarak uygulanan birçok yasak sona erdi. Genelgenin de yayınlanmasıyla sokağa çıkma yasağı 1 Temmuz itibariyle kaldırıldı.

Hafta sonu kısıtlaması nasıl olacak?

Genelge ile “Kısmi Kapanma” uygulamasının ayrıntıları da belli olmuştu. Hafta içi 19.00-05.00 saatleri arasında, hafta sonları ise cuma günleri saat 19.00’da başlayıp, cumartesi ve pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve pazartesi günleri saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Hafta sonu yasağı hangi gün başlıyor?

HAFTA SONU YASAK VAR MI? – Sokağa çıkma kısıtlaması hafta içi günlerde 21.00-05.00 saatleri arasında, hafta sonları ise cuma günleri saat 21.00’den başlayıp, cumartesi ve pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve pazartesi günleri saat 05.00’te sona erecek.

Hafta sonu kısıtlaması devam ediyor mu?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BİTTİ Mİ? İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede, “01.06

Cumartesi pazar yasakları kalktı mı?

Kademeli normalleşme adımları ilan edilen sokağa çıkma yasağı saatleri 1 Temmuz’dan itibaren kaldırılıyor ancak o tarihe dek haftanın altı günü sokağa çıkma yasağı 22:00 – 05:00 saatleri arasında, pazar günü ise tam gün uygulanmaya devam edecek.

Sokak kısıtlaması hafta sonu nasıl olacak?

Uzun süredir hafta sonu tam gün olarak devam eden sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. 17 Mayıs tarihinde başlayan kademeli normalleşme dönemi 1 Haziran tarihinde son buldu. Bu sınırlama hafta sonu cumartesi 22.00 ile pazartesi sabahı 05.00 arasında, yani pazar gününün tamamını da kapsayacak şekilde uygulanacak.

Hafta sonu kısıtlaması kimler muaf?

Hastaneden taburcu olanlar ya da randevusu bulunanlar, birinci derecede yakınının cenazesine katılacaklar, şehre son 5 gün içinde gelmiş ya da kalacak yeri olmayanlar, ÖSYM ya da diğer merkezi sınavlara katılacaklar, terhis olan askerler ve cezaevinden çıkanlar ile özel ya da kamudan günlü sözleşmeye davet yazısı …

Cumartesi yasakları ne zaman başlıyor?

Cumartesi günü sokağa çıkma yasağı saat 22.00’de başlayacak, Pazartesi günü saat 05:00’te sona erecek. Sokağa çıkma yasağı sadece Pazar günü uygulanacak. Kademeli normalleşme adımları ile hafta içi günleri saat 22:00’ye çekilen sokağa çıkma yasağında hafta sonu için de düzenlemeye gidildi.

Cumartesi pazar yasakları ne zaman kalkıyor?

Hafta sonu yasak hangi saatlerde?

Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında; Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00-05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması …