H3 vizesi nedir?

Amerika H3 stajyer vizesi, Amerika’da staj yapmak isteyen kişilerin alması gereken bir vizedir. Bu vizeyi alabilmek için bazı evraklar ve belgeler gereklidir. Öncelikle Amerika vizesi için, konsolosluğun resmi web sitesinde olan başvuru formunu online bir şekilde doldurmalısınız.

H1B vizesi kaç yıl geçerli?

H1B vizesi ile 3 yıl boyunca Amerika’da yaşayabilir ve çalışabilirsiniz. Bu süre isteğiniz ve işvereninizin başvurusu üzerine 3 yıl daha uzatılabilir, bazı istisnai durumlarda 1 yıllık ek bir sürenin verilmesi de mümkün olabilmektedir. Amerika’daki işvereniniz eyalete göre değişen asgari ücretin altında çalıştıramaz.

C2 vizesi nedir?

A1: Büyükelçiler, Bakanlar, Diplomatlar, Konsolosluk da görev alanlar ve aileleri için geçerli vize türüdür. C2: Birleşmiş Milletler bölgesinden geçiş yapılabilmesi için geçerli vize türüdür. C3: Geçiş yapan yabancı hükümet yetkilileri, aileleri ve yardımcıları için geçerli vize türüdür.

Vize nasıl alınır?

Vize almak için giriş yapılmak istenen ülkeye bağlı konsolosluklara ya da aracı kurumlara başvurulur. Kurumlar ve çoğu konsolosluk, online başvuru hizmeti sunmaktadır. Vize alınan yer ilgili başvuru kurallarına göz atmayı unutmayınız. Bu kurumlara gitmeden önce gerekli belgeleri tamamlamak gerekir.

Amerika E2 vizesi nasıl alınır?

E2 Yatırımcı Vizesi sahiplerine eşi ve 21 yaşını doldurmamış ve evlenmemiş çocukları da Amerika’ya giderken eşlik edebilir. Bu aile üyelerinin her biri için E2 vize başvurusu yapmak gerekmektedir. G-28 ve DS-160 Formu doldurulup vize ücretleri ödendikten sonra evraklar online olarak Amerika Büyükelçiliği’ne gönderilir.

C tipi vize kaç günde çıkar?

Kısa süreli vizeye (C tipi) ne zaman başvurulmalı Genel bir kural olarak, vize başvuruları 15 takvim günü içerisinde sonuçlandırılır. Bazı durumlarda bu süre, başvuruya ve / veya ek belgelere ilişkin daha ayrıntılı bir inceleme yapılması gerekiyorsa 30 güne ve istisnai olarak 60 güne kadar uzatılabilir.

Vize ücreti ne kadar?

Vize Ücreti + iDATA Koordinasyon Ücreti

Vize Ücreti 0 – 6 Yaş 12+ Yaş
Schengen 0 TL 810 TL ( Nakit )
Schengen (Türk vatandaşı olmayanlar) 0 TL 810 TL ( Nakit )
* Schengen (indirimli tarife uygulanan ülkelerin vatandaşları) 0 TL 355 TL ( Nakit )
Ulusal 1175 TL ( Nakit ) 1175 TL ( Nakit )