Gümrük vergisi yüzde kaç?

Söz konusu vergi oranları kişisel kullanıma mahsus kitaplar hariç diğer eşyanın; AB ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda  gümrük vergisi, diğer ülkelerden gelmesi durumunda gümrük vergisi, eşyanın kişisel kullanıma mahsus kitap olması ve gönderimin 150 Avro’yu aşması halinde ise ülke ayrımı olmaksızın %8 …

2020 gümrük vergisi ne kadar?

18 Nisan’da yayınlanan 2424 sayılı karar ile 186 ürünün için 30 Eylül 2020’ye kadar geçerli olmak üzere yüzde 5.8 ile yüzde 46 arasında ilave gümrük vergisi getirildi. İlave gümrük vergisi 1 Ekim’den itibaren ise yüzde 5 ile yüzde 25 arasında uygulanacaktı.

Shein vergi ücreti var mı?

SHEIN bütün masrafları karşılıyor 🙂 1500€`dan itibaren: 20% ithalat vergisi + gümrük ücreti.

Çinden gümrük vergisi ne kadar?

Ürün Çin’den geliyorsa gümrük vergisi oranı şudur: Yüzde 20. Ürünler bazen Çin yerine başka ülkelerden çıkış almış olabilir. Bu ürünler için çıkış yapılan ülkeden gelen ürünler için belirlenen vergi oranına bakmalısınız. Özel Tüketim Vergisi tüm ülkelerden gelen ürünler için aynıdır.

Gümrük vergisi neye göre?

Gümrük vergileri, gümrük yükümlülüğünün başladığı tarihte yürürlükte olan gümrük tarifesine göre İthalatta CIF Kıymet (Eşya Bedeli + Navlun (Uluslararası taşıma ücreti ) + Sigorta) üzerinden hesaplanır.Ticari olan işlemler için ithalat rejim kararına göre Gürmük tarifesine ait belirlenen oranlar tutarındadır.

AliExpress gümrük vergisi kaç TL?

Özel Tüketim Vergisi %20, ürün bedeli ve gümrük vergisinin %20’si yani 48 TL. Gümrük Sunum Ücreti yani 8 TL. Damga Vergisi yani 0,70 TL.

Shein Türkiye satışı var mı?

Shein Hakkında Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu tam 230 ülkeye satış yapan Shein.com, uygun fiyata trendi yakalayan parçalar sunuyor.

Çinden alınan ürünlerin vergisi ne kadar?

Çin’den gelen ürünler için uygulanan gümrük vergisi %20’dir. Yani 100 TL bir ürün için 20 TL gümrük vergisi alınacaktır. Uygulanacak bir diğer vergi de özel tüketim vergisidir. Bu verginin oranı ürün bedeli ve gümrük vergisinin %20’si yani 24 TL’ye denk gelmektedir.