Göç Uzman Yardımcılığı YDS istiyor mu?

Uzman yardımcılığı dönemi içinde alınmış olmak kaydıyla YDS’den asgari (C) düzeyinde veya buna eşdeğer kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgenin, yeterlik sınavı tarihinden itibaren en geç iki yıl içerisinde Genel Müdürlüğe ibraz edilmesi, şartları aranır.

Uzmanlık Göç nedir?

Ülkemize göç yoluyla gelen yabancılara rehberlik etmek amacı ile özel sektörde hizmet veren danışmanlık firmalarında çalışacak bireylere ülkenizdeki yabancıların ihtiyaç duyduğu hizmetler ve bu hizmetlerin yürütülmesine ilişkin genel bilgi ve becerilerin kazandırılmasıdır.

Il göç uzman yardımcılığı en son kaç puanla kapattı?

2013 – 2021 İl Göç Uzman Yardımcılığı Alım Sayıları ve Taban Puanları

Alım Dönemi Alım Sayısı Başvuru Taban Puanı
2017 İl Göç Uzman Yardımcılığı Alımı 20 kişi 87,04432
2018 İl Göç Uzman Yardımcılığı Alımı 45 kişi 87,77798
2019 İl Göç Uzman Yardımcılığı Alımı 45 kişi 87,93696
2020 İl Göç Uzman Yardımcılığı Alımı 200 kişi 81,85233

Göç idaresi kime bağlı?

Göç İdaresi Başkanlığı

GİB
Kuruluş tarihi 11 Nisan 2013)
Türü Kamu kuruluşu
Bağlılığı Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı
Adres Lalegül Çamlıca Mahallesi 122. Sokak No: 4 06370 Yenimahalle, Ankara

Il göç uzman yardımcılığı ne demek?

İl Göç Uzman Yardımcılığı mesleği İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak oluşturulan ve göç politikaları ile göçmenlere dair iş ve işlemleri yürütmek üzere görevlendirilen Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne bağlı taşra teşkilatı birimleri yani İl Göç Müdürlüklerinde görev yapan A Grubu kariyer meslek grubudur.

SGK Müfettiş Yardımcılığı YDS istiyor mu?

Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcılığı Sınavı Sözlü mülakata katılmak için başvuruda bulunan adayların KPSS ve YDS puan koşullarını gerçekleştirmenin yanı sıra mesleğe alınacak olan aday sayısının dört katı kadarı içerisinde yer almaları gerekmektedir.

Göç uzmanı ne kadar maaş alır?

İl Göç Uzman Yardımcılığı mesleğine yeni giren bir İl Göç Uzman Yardımcısının 2021 yılı maaşı yaklaşık olarak 5700 Türk Lirasıdır. Meslekte üç yılını tamamlamış ve yeterlik sınavında başarılı olmuş bir İl Göç Uzmanının 2021 yılı maaşı yaklaşık 6250 Türk Lirasıdır.

Göç sertifikası ne işe yarar?

Programın diğer bir amacı ise öğrencilerin göç ile ilgili konularda duyarlılığını artırmak ve bunun yanı sıra göç alanında faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla iletişimlerini sağlayarak, onlara yeni kariyer olanakları oluşturabilmektir.

Il göç idaresi kaç puanla memur alıyor?

Giriş (Sözlü) Sınavında 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almak gerekir. Sözlü sınava katılmaya hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar, sınava katılma hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için en az 70 puan almak gerekir.

Il göç uzman yardımcılığı sınavı ne zaman?

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından alınacak Taşra Teşkilatları İl Göç Uzman Yardımcılığı ve Merkez Teşkilatı Göç Uzman Yardımcılığı kadroları için Üniversitemiz tarafından (8 Şubat 2020 Taşra Teşkilatları İl Göç Uzman Yardımcılığı yazılı sınavı ve 9 Şubat 2020 tarihinde Merkez Teşkilatı Göç Uzman …

Içişleri Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlar nelerdir?

BAKANLIK

  • HİZMET BİRİMLERİ Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü AB ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı KİHBİ Dairesi Başkanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı
  • BAĞLI KURULUŞLAR.

Göç Kurulu Hangi Bakanlığa Bağlı?

Buna göre, İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün statüsü değiştirildi ve Göç İdaresi Başkanlığı oldu.5 gün önce