Geriye donuk SSK odemesi var mi?

Vergi ve SGK prim borçlarının yapılandırılmasına imkan sağlayan 7326 sayılı Yapılandırma Yasası, babanız gibi Bağ-Kur kapsamında çalışması olup da kayıt ve tescilini yaptırmamış olanlara geçmişe dönük Bağ-Kur tescili ve borçlanma hakkı vermiyor.

Geriye dönük teşvik ödemeleri ne zaman ödenecek?

Ne var ki ekonomiye ilişkin yeni Kanun teklifiyle geriye dönük teşvikler için son tarih 30 Nisan 2021 olarak bildirilmiştir.

SSK primleri toptan ödenir mi?

İsteğe bağlı sigortada ise yine sigortalı kendisi SGK’ya ödeme yapıyor. Yasalarımızda ayrıca toplu olarak ödenip gün kazanma imkanları var. Bunlara genel anlamıyla borçlanma adı veriliyor. Borçlanma yöntemiyle gün satın alıp o kadar süre çalışmadan yaş şartı da tamamsa erken emeklilik mümkün oluyor.

Geriye dönük teşvik başvurusu nasıl yapılır?

Online Geriye Dönük Teşvik Sorgulama Başvurusu Öncelikle www.sgk.gov.tr adresine girişi yapılır. Daha sonra siteye girildiğinde ”E-SGK” bağlantısına tıklanır. E-SGK başlığı altından ”İşveren” yazısı seçilir, Daha sonra ”İşveren Sistemi” yazısına tıklanır.

SGK geriye dönük teşvik kaç yıl?

Sosyal güvenlik prim teşviki, destek ve indirimlerinden 6 ay geriye dönük yararlanılabilmesi için 2018 yılında 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na madde eklendi.

Isteğe bağlı Bağ Kur primleri geriye borçlanılabilir mi?

Geriye dönük prim borçlarının gecikme zammının ve faizlerinin silinmesini sağlamaktadır. Bağ-Kur’da durdurulan hizmet sürelerinin borçlanılması istendiğinde, hesaplamaları aylık cari primler üzerinden yapılarak borçlanılabilmesi mümkün olmaktadır. Prim borçlarının ihyası, yapılandırma kapsamına girmektedir.

Toplu sigorta odemesi ne kadar?

SGK toplu para ödemeleri vatandaş tarafından merak edilip araştırılıyor. Prim ödemesi veya herhangi bir para ödemesi yapmış olma şartı aranmayan ödemeler hakkındaki diğer detaylar merak ediliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılacak olan ödemeler, 6 bin TL’den başlıyor.