Genel Sağlık Sigortası durumunu bildiren belge nereden alınır?

* SGK durumunu gösterir belge ile form teslim edilmelidir.(E-devlet şifresi Postaneden temin edilerek,www.turkiye.gov.tr adresinden SGK durumunu gösterir belge alınabilir.)

Çocuğumun sigortası kimin üzerine?

* Anne veya babası hayatta olup genel sağlık sigortası kapsamında olan 18 yaş altındaki tüm gençler sağlık hizmetlerini anne veya babası üzerinden alabilmektedirler. * Anne ve babası hayatta olmayan 18 yaş altı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gençler ise devlet tarafından ücretsiz genel sağlık sigortalısı sayılmaktadır.

Sosyal güvenlik kurumu belgesi nereden alınır?

SGK hizmet dökümü belgesini herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumuna giderek veya internet üzerinden e-Devlet sistemi ile alabilirsiniz. e-Devlet’e e-Devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza, T.C.

Sağlık sigortası sorgulama nereden yapılır?

e-Devlet Kapısı

  • Sosyal Güvenlik Kurumu.
  • Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama.

Sigortam ödeniyor mu?

Bunu yapmanız için E-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden E-Devlet şifresi almalısınız. Ardından sisteme giriş yapıp SGK Hizmet Dökümü şeklinde arama yapmalısınız. Aramada karşınıza çıkan sayfadan sigortanızın yatıp yatmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Bir diğer yöntemse ALO 170 SGK hattını aramaktır.

Kardeşim benim sigortamdan yararlanabilir mi?

Kardeşiniz sizin sigortanızdan yararlanamaz . Ancak GSS 18 yaş altı tüm çocukları kapsadığından kardeşinizin gelir testi yaptırmasına gerek yok.

Sigortalılık belgesi nasıl alinir?

1- İkametgah kaydınızın bağlı bulunduğu SGK’ya bizzat başvuru yaparak. 2- e-devlet üzerinden ‘Sigortalılık Tescil Kaydı Tespiti’ dosyasının çıktısını alarak. SSK (4A), Emekli Sandığı (4C), Bağkur(4B) kurumlarının kayıt sorgulamalarının tek tek çıktısı alınmak zorunda değil.

SGK belgesi nasıl çıkarılır?

E-devlet şifreniz ile https://www.turkiye.gov.tr/ portalından aşağıdaki açıklamaları takip ederek sgk belgenizin dökümünü alabilirsiniz.