Gayrimenkul Danışmanlığı para kazandırır mı?

Emlak satışlardan elde edeceğiniz ücret ile emlakçılık iyi para kazandırır mı sorusunu yanıtlamak mümkün. Satışlarda alıcıdan %2, satıcıdan %2 hizmet bedeli alınmakta. Bu tutarın yarısını ofis ile paylaştığında gayrimenkul danışmanı 100.000 lira kazanıyor.

Emlakçılık nasıl öğrenilir?

Emlakçılık sektörüne giriş yapmak için önce işin yasal kısmından başlamak gerekiyor. 18 yaşında ve lise diplomasına sahip iseniz, bölgenizdeki ticaret odaları veya emlak derneklerinin açmış olduğu kurslardan yararlanarak emlak belgenizi alabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı karlı mı?

Emlak danışmanlığı para kazandıran bir meslektir. Konuya şu şekilde bakalım bir emlak danışmanı olarak yılda kazanmayı hedeflediğiniz para ne kadardır. Eğer bir yılda 150 bin TL gelir hedefliyorsanız bunun için 7.500 TL hizmet bedeli alabileceğiniz yaklaşık 20 işlem gerçekleştirmeniz gerekir.

Emlak Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır?

Sorumlu Emlak danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmek için, MYK tarafından yetkilendirilen kuruluşlara başvuruda bulunmak gerekir. MYK kurumu tarafından yetkilendirilen SC Belgelendirme kuruluşuna, online olarak başvurarak, mesleki yeterlilik belgesini kolaylıkla alabilirsiniz.

Iyi bir gayrimenkul danışmanı nasıl olunur?

Başarılı Bir Emlak Danışmanı Nasıl Olunur?

  1. Sektör bilgisine sahip olmalı
  2. Piyasa bilgisine sahip olmalı
  3. Bir bölgede ya da konuda uzmanlaşmalı
  4. Profesyonel olmalı
  5. Zaman yönetiminde iyi olmalı
  6. Girişken olmalı
  7. Dinlemeyi ve soru sormayı bilmeli.
  8. Paylaşım ağı oluşturmalı

Emlak danışmanlığı nasıl bir iş?

Emlak danışmanı; villa, konut, arsa ve benzeri mülklerin alım, satım ve kiralama gibi işlemlerini belli kurallar çerçevesinde gerçekleştiren kişilere verilen mesleki unvandır. Potansiyel müşterilere ya da kendi portföyünü oluşturup yeni müşterilere hizmet verir.

Gayrimenkul Satış Yetki Belgesi nasıl alınır?

Emlakçılık yetki belgesi alabilmeniz için taşınmaz ticareti hakkında yönetmelik gereğince Milli Eğitim Bakanlığı, üniversiteler veya Milli Eğitim Bakanlığınca yetkilendirilen kurum ve kuruluşlarca taşınmaz ticareti konusunda verilen en az yüz saatlik eğitimde başarılı olup emlakçılık sertifikasına sahip olması gerekir.

Emlak yeterlilik belgesi kaç para?

Adayların, sınavdan başarılı olduktan sonra “MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi” alabilmeleri için, Mesleki Yeterlilik Kurumu’na belge masraf karşılığı olarak ödenmek üzere, 150 TL belge ücreti ödemelidir.

Remax maaş veriyor mu?

İyi bir sistem oturtan Remax gayrimenkul danışmanı, ortalama olarak; 10.000 TL ile 30.000 TL arasında kazanç sağlayabilir. İyi organize olmuş ve planlı şekilde çalışan danışmanlar; 30.000 TL ile 100.000 TL ‘ye kadar kazançlarını arttırabilirler.