Garantör aile nedir?

Sizin masraflarınızı karşılamayı taahhüt edecek bir “garantör” bulun. Garantör demek bir nevi Almanya’da bir amcanızın, akrabanızın olup size ekonomik olarak yardımcı olması demek.

Almanya Öğrenci Vizesi Nasıl alinir?

Almanya Öğrenci Vizesi

  1. Pasaport.
  2. 2 biometrik fotoğraf (Son 6 ay içinde)
  3. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (E-devletten)
  4. İkametgah.
  5. Almanya’daki belediyeden onaylı davetiye.
  6. Davetiyeyi gönderen kişinin pasaport veya oturum kartı fotokopisi.
  7. Uçak rezervasyonu.
  8. 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası

Almanya öğrenci vizesi kaç günde çıkar?

Genel Bilgi. Vize başvurusu normal koşullarda başvuru işleminin tamamlanmasından sonraki 5 gün içinde sonuçlanır. (iDATA Kadıköy, Bursa ve Trabzon şubelerinden yapılan başvurular için 2 iş günü eklemek gerekmektedir.) Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için vize işleminin sonuçlanma süresi yaklaşık 15 gündür.

Almanyada garantör ne demek?

Garantörlük; öğrencinin Almanya’da kalacağı süre boyunca giderlerini karşılayabilecek , Almanya’da ikamet eden bir kişinin Almanya’daki yabancılar dairesine (Auslaenderbehorde ) giderek öğrenci adına garantörlük belgesi alması durumudur. Garantör olan kişi öğrencinin masraflarını karşılamak zorunda değildir.

Bonität Nachgewiesen nedir?

Taahhütnamede “Bonität nachgewiesen” (ödeme gücü kanıtlanmıştır) ibaresi yer almalıdır ve Almanya’daki kalış amacı olarak “Studium” (Üniversite eğitimi) veya “Sprachkurs und Studium” (Dil kursu ve üniversite eğitimi) belirtilmiş olmalıdır.

Almanya Öğrenci Vizesi hesapta ne kadar para olmalı?

Bankaya yatırılacak miktar Almanya tarafından belirlenmiş ve 12 ay için en az 8.640 euro’dur. Banka hesabı aylık en az 720 euro çekilebilecek şekilde açılmalıdır.

Almanya şartlı kabul nedir?

Şartlı kabul Almanya’da eğitim almak isteyenlerin yeterli seviyede dil bilmemesi sebebiyle, okulun başvuran kişiye 1 senede Almanca öğrenmek şartıyla istediğin bölüme kabul vermesi aslında.

Fintiba güvenilir mi?

alman federal hükümeti tarafından onaylanmış, almanya’da okumak isteyen öğrencilere (ki genellikle hibesiz öğrencilere vize başvurusu esnasında gerekli kılınan bloke hesap aşaması için) bloke hesap hizmeti sunan banka. güvenilir evet fakat insanı yoran aşamaları mevcut ve maalesef güvenilirliği de buradan geliyor.

Expatrio güvenilir mi?

Expatrio hizmetleri güvenilir mi? Expatrio Federal Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından resmî olarak onaylanmıştır. Almanya Dışişleri Bakanlığının resmî web sitesinde, Expatrio’nun bir Bloke Hesap hizmet sağlayıcısı olarak tanındığını ve tavsiye edildiğini görebilirsiniz.