Form 10 ne işe yarar?

FORM – 10 | 0 – 25 – 32 + ME | PK GÜBRESİ HARMANLANMIŞ Çiçek oluşumunu, tutumunu ve bitkide generatif küçük (üreme) gelişimi destekler. Çiçeklenmeye olumlu etki yapar. Meyve tutumunu ve gelişimini teşvik eder. Soğuk ve sıcak dönemlerde meyve tutumunu, iriliğini ve kalitesini sağlar.

Meyve tutturucu nedir?

GordoMax NPK’lı verim arttırıcı bir üründür. Meyvelerin tutumunu artırarak hepsinin büyümesini ve uniform çıkış yapmasını sağlar. Narenciye ağaçlarının haziran dökümünü engeller.

Meyve tutturucu ne zaman atılır?

Özellikle çiçek atan, küçük meyve döken türler için tavsiye edilir. UYGULAMA ŞEKLİ: İlk püskürtme çiçeklenme başlangıcında yapılmalı ve çiçeklenme kademelerine uygun olarak yaklaşık 10 gün ara ile tekrarlanmalıdır.

Genta Therapy nedir?

THERAPY | AZOTLU GÜBRE ÇÖZELTİSİ Bitkilerin çiçeklenme ve döllenme dönemleri öncesinde ortaya çıkan Azot (N) ihtiyacını karşılar ve gerekli nükleoprotein artışını sağlar. Meyve tutumunu ve meyve gelişimini destekler. Tarla bitkilerinin başak, salkım ve koçan tutumlarında yüksek Azot (N) ihtiyacını karşılar.

Potasyum gübresi ne zaman verilir?

Toprak analizleri yaptırılarak potasyum eksikliği tespit edilen yerlere potasyumlu gübre verilmesi gerekir. Bu gübrede de fosforlu gübreler gibi ekim ve dikim zamanında verilmelidir.

Potasyum sülfat ne işe yarar?

Potasyum sülfat; sebzeler ve meyve ağaçlarında tomurcuk ve çiçek oluşumunu, meyve bağlama ve meyve kalitesini (şekerler, proteinler, vitaminler, organik asitler, aroma maddeleri vs.) artırır. Olumsuz yetişme koşullarına ve hastalıklara karşı bitkiye direnç kazandırır.

Zeytinde tutturucu ne zaman atilir?

İdeal ilaçlama zamanı ise, bahçedeki ağaçların birazı çiçek açınca veya ağaçların çiçek açmaya yakın olduğu zaman ilaçlama yapılması doğrudur.

Biozyme ne ise yarar?

İz elementler sayesinde tatbik edildiği bitkilerin klorofil sentezini, metabolizmasını, çiçeklenmeyi ve meyve bağlamayı teşvik eder. Ayrıca bitkilerin gelişmesini hızlandırır, büyümelerine yardımcı olur.

Domates çiçekleri neden dökülür?

Yetersiz Tozlaşma Polen oluşumuna bağlı olarak ortaya çıkar, yetersiz polen sayısı bitkinin çiçeklerinin döllenmesinde aksamalara neden olur. Polen miktarı yeterliyse bunu suni yollardan bitkiyi sallayarak biz yardımcı olabiliriz.

Genta enjeksiyonluk çözelti nedir?

. GENTA, etkin maddesi gentamisin olan bir enjeksiyonluk çözelti içeren ampul şeklinde sunulmaktadır. GENTA, aminoglikozit grubu antibiyotiktir. Her kutuda 2 ml’lik 1 adet ampul içeren ambalajlarda bulunmaktadır.

Genta hangi grup antibiyotik?

GENTREKS 80 mg, etkin maddesi gentamisin olan bir enjeksiyonluk çözelti içeren ampul şeklinde sunulmaktadır. GENTREKS, aminoglikozid grubu antibiyotiktir.

Potasyum meyvede ne işe yarar?

Tohumun olgunlaşmasını sağlayan potasyum, bitkinin kök sisteminin gelişmesini de sağlamaktadır. Klorofil oluşumunda rol oynar. Süs bitkilerinde kaliks çatlamalarını engel olmaya yardımcıdır. Meyvelerin ve süs bitkilerinin renk, koku, tat, depolama gibi kalite kriterlerinde oldukça önemli bir elementtir.