F1 müteahhitlik belgesi kaç metrekare?

HANGİ GRUP MÜTEAHHİT NE KADAR VE KAÇ m2 İŞ YAPABİLİR?

Müteahhit Yetki Grubu Üstlenilecek İş Tutarı 2B Sınıfı Yapı
E1 23.664.000 TL 25.174 m2
F 17.748.000 TL 18.881 m2
F1 13

F1 kaç m2 inşaat yapar?

F sınıfı müteahhitte aranacak kriter tek seferde 3 milyon liralık iş ve tek seferde 2 bin 500 metrekare tamamlamış olması. F sınıfı firma tek ruhsatta 5 bin metrekare yapabilecek.

Müteahhitlik belgesi için kimler başvurabilir?

Müteahhitlik yetki belgesi, inşaat ve tesisat işlerinde çalışan ustalara Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ve MYK tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlarca veriliyor.

F1 grubu müteahhitlik belgesi kaç metrekare 2021?

Bu sınıfın yeni sistemde tek ruhsatta üstlenebileceği iş 15 bin metrekare. F Sınıfı Müteahhitlik Belgesi için aranacak kriter tek seferde 3 milyon liralık iş ve tek seferde 2 bin 500 metrekare tamamlamış olması. F sınıfı firma tek ruhsatta 5 bin metrekare yapabilecek.

Müteahhitlik karnesi nasıl alınır 2021?

Müteahhitlik yetki belgesi almak isteyen kişiler kendilerinin bulundukları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüklerine başvuruda bulunabilir. Bu başvuru sırasında kişinin müteahhitlik başvurusu adı altında bir başvuru formu doldurması gerekir. Bu başvuru formu dilekçe olarak doldurulup belge talebinde bulunulur.

H sınıfı müteahhitlik belgesi kaç m2 inşaat yapabilir?

H sınıfı müteahhitlerde iş deneyimi aranmayacak ancak bu firma en fazla tek ruhsatta 1000 metrekare inşaat yapabilecek. Geçici sınıfta ön şart aranmıyor. 500 metrekare ve en çok 2 katlı olacak şekilde kendi evini yapmak isteyenlere 1 defaya mahsus bu hak veriliyor.

Müteahhitlik belgesi devredilir mi?

(8) Yetki belgesi numarası veya grubu iptal edilen yapı müteahhidi, yapı ruhsatı alınmış mevcut işleri tamamlamanın dışında, iptal süresince bu Yönetmelik kapsamında yeni yapım işi üstlenemez. (9) Yetki belgesi numarası başkası tarafından veya başkası adına kullanılamaz veyahut devredilemez.

Müteahhit belgesi nasıl alınır 2020?

Müteahhitlik yetki belgesi alabilmek için öncelikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğüne başvuru yapılması gerekir. Müteahhitlik belgesine sahip olmayı istediğinizi belirten bir dilekçe yazarak başvurunu formunu doldurmalısınız.

Müteahhitlik belgesi almak için kaç gün sürer?

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne eksiksiz belgeler ile başvurduğunuzda 15 gün sonra yetki belgeniz çıkar.