Etsy den satış yapmak için şirket gerekir mi?

Etsy’de e-ticaret satışı yapmak için şirket kurmanız gerekmemektedir. Etsy’de şirket açmadan bireysel olarak satış yapma imkânınız var.

Etsy de satış yapmak için ne gerekli?

Etsy’de satış yapmak için ürün girdisi sırasında koyduğunuz fotoğrafların kendi çektiğiniz fotoğraflar olması gerekiyor. Stok fotoğraflar Etsy tarafından kabul edilmiyor. Eğer ürününüz tasarım yapmak için kullanılan materyaller ise, bu tarz ürünleri Craft Supplies kategorisinde sunmanız gerekmektedir.

ETSY Payments ne kadar komisyon alıyor?

ETSY’de satış yapan satıcılar her ekledikleri ürün için 1,41 TL listeleme ücreti vermektedir. Listeleme ücretleri ürünler satılıncaya kadar etkindir ve 4 ayda bir yenilenmektedir. %5 işlem ücreti ise satılan ürünün bedelinden kesilmektedir. %6,5 + 3 TL işlem ücreti ise ETSY’nin standart ödeme ücretidir.

ETSY fatura zorunlu mu?

Evet. Şirket kurduktan sonra satışlarınıza fatura düzenlemeniz gerekmektedir.

Ürün satarken ne kadar vergi ödenir?

Katma Değer Vergisi: Katma Değer Vergisi (“KDV”), şirketlerin aylık olarak vermekle yükümlü oldukları vergilerden biridir. Aylık olarak internet siteleri üzerinden yapılan satış ve kesilen faturalar üzerinden bu KDV doğmakta olup; satılan ürünün çeşidine göre %1, %8 ya da %18 üzerinden hesaplanmaktadır.

ETSY satış yapmak ücretli mi?

Yurtdışı merkezli bir satış platformu olan Etsy’ye satıcı olarak belirli komisyon gruplarına göre ödeme yapmanız gerekmektedir. Etsy mağazanıza yüklediğiniz her ürün için 1.41 TL listeleme ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu ücret ürünün bedelinden kesilmektedir. %6.5+3 işlem ücreti ise Etsy’nin standart ödeme ücretidir.

Etsyde ne satılır?

Etsy dijital ürünler (PDF, JPEG ve benzeri), antikalar, hobi malzemeleri (craft supply) ve el emeği (handmade) ürünler satabileceğiniz bir platform. Bunun dışındaki her ürünün satışı Etsy’nin kurallarına aykırı.

Etsy mağaza nasıl açılır?

Etsy’de Nasıl Mağaza Açılır?

 1. Kayıt Olun. Etsy.com ana sayfasına giriyoruz.
 2. Mağazanızı Onaylayın. Tebrikler!
 3. Sell on Etsy Butonuna Tıklayın.
 4. Mağaza Tercihlerini Ayarlayın.
 5. Mağaza İsmi Oluşturun.
 6. Örnek Bir Ürün Listesi Oluşturun.
 7. Etsy Ödemesini Ayarlayın.
 8. Etsy Hesabınıza Resmi Bir Döküman Ekleyin.

Etsy de ödeme nasıl alınır?

Etsy Payments: Aslında birbirinden farklı pek çok ödeme kanalından tek tuşla ödeme alabilmenizi sağlayan Etsy Payments; müşterinin kredi kartı, banka kartı, Etsy Credits, Etsy Gift Card, Paypal, Klarna, Sofort, iDeal, Apple Pay ve Android Pay gibi farklı kanallar üzerinden satıcıya ödemesini aktarabiliyor.

Etsy de komisyon nasıl hesaplanır?

Etsy komisyon oranları hesaplama için bazı araçlar vardır. Bu araçlara basit bir arama işlemi ile ulaşılabilir….Etsy komisyon hesaplama şöyle olur;

 1. İşlem ücreti (Transaction Fee): %5 (50 TL)
 2. Ödeme işlem ücreti (Payment Processing Fee): %6,5+3TL (68 TL)
 3. Yukarıdaki iki işlem için ayrı ayrı KDV (VAT): %18 (9 TL + 12,24 TL)

ETSY vergi ne kadar?

Etsy işlem ücretleri: Etsy.com üzerinden satılan ürünün bedelinden yüzde 5’i işlem ücreti olarak kesilir.

Etsy de ürün nasil satilir?

Etsy’de satış yapmak için açacağınız mağazanın adı onayladıktan sonra satılacak ürünleri listelemeye başlayabilirsiniz. Satmak istediğiniz ürünlerin fotoğraflarını yükleyin. Her bir ürün için ayrıntılı ve ilgi çekici açıklamalar yazın. Bu konuda gerekirse profesyonel içerik desteği alın.