Engelliler elektrik indiriminden yararlanabilir mı?

2022 Sayılı kanuna göre maaş alan engelliler,18 yaş altı engelli yakını maaşı alanlar,65 yaş maaşı alanlara devletimizin sağladığı elektrik indiriminden yararlanabilmeleri için faturalarını mutlaka PTT şubelerinden ödemeleri gerekmektedir dedi.

Engelliler internetten faydalanabilir mi?

Engelli Kullanıcılara İndirimli İnternet Türk Telekom, @ ve üzerinde özür durumunu belgeleyen engelli kullanıcılar için internet hizmetini, internet servis sağlayıcılara toptan olarak % indirimli olarak sunuyor. Her bir internet servis sağlayıcı müşterilerine sunduğu perakende fiyatı kendisi belirlemektedir.

Türk Telekom engelli indirimi var mı?

Türk Telekom’dan engelli, gazi ve şehit yakınlarına özel bireysel faturalı mobil tekliflerde % indirim! Bu kapsamdaki müşterilerimize tüm bireysel faturalı tarife, abonelik paketi ve kampanyalarda, katma değerli hizmetler hariç olmak üzere, KDV matrahı (KDV hariç tutar) üzerinden 25% oranında indirim uygulanacaktır.

Engelli maaşı kaç yılında başladı?

Engelli bireyler adına bağlanan maaşlar 01.07.1976 tarihinde kabul edilen 2022 Sayılı 65 Yaşını Doldurmuş İhtiyacı Olan, Güçsüz Ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun hükümlerine göre bağlanır. 2022 Maaşı Tutarları-2018 yılı için- Aylık ödemeye geçilmiştir.

90 özürlü raporu nelerden faydalanır?

% 90 ve üzeri engelli yakını olanlar ÖTV (Özel Tüketim Vergisi)ve MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi) muafiyetli sıfır araç alma hakları vardır.

Engellilere doğalgaz indirimi var mı?

Elektrik ve doğalgazda indirim yoktur. Türk Telekom Sosyal Tarife engelliler için düzenlenmiştir. Başvuru için engelli raporu,nüfus kağıdı fotokopisi gereklidir.İlgili Telekom Merkezine engelli birey ile ya da vasi kararı ile başvuru yapmalısınız.

Engellilere doğalgaz yardımı var mı?

Engellilere sınırsız internet ne kadar?

Evde internet paketleriyle engelleri birlikte aşıyoruz!

Kampanya Kapsamındaki Paketler Bağlantı Hızı Kampanya İndirimli Fiyatı
SİZİNLE ULTRANET LİMİTSİZ Paketleri 16 Mbps’ye kadar 57,8 TL
SİZİNLE NETLİMİTSİZ Paketleri 8 Mbps’ye kadar 56,8 TL
SİZİNLE NETLİMİTSİZ Paketleri 8 Mbps’ye kadar 51,8 TL

Turk Telekom Sosyal Destek faydalari ne?

Türk Telekom’dan %30 ek faydalı Destek Tarifeleri!

  • 975 DK.
  • Her Yöne Mesajlaşma. 1300 SMS.
  • Cepten İnternet. 2,6 GB.

2021 engelli yakını aylığı ne kadar?

2021 yılında, Yüzde 40 ile 69 engelli vatandaşlara verilen Engelli Aylığı 661 lira, Yüzde 70 ve üzeri engelli vatandaşlara ödenen Engelli Aylığı 991 lira olarak belirlendi.