En iyi lastik hangisi?

En İyi Lastik Markası Hangisi? (Güncel Liste)

Sıra Marka Ülke
1 Michelin Fransa
2 Goodyear ABD
3 Cooper ABD
4 Bridgestone Japonya

Lastik firmaları hangi ülkelere ait?

HANGİ LASTİK HANGİ ÜLKENİN MALI? LASTİKLER NEREDE ÜRETİLİYOR? ALT MARKALARI NELERDİR?

Lastik Markası Alt Markaları Ülke
Continental Uniroyal General Tire Barum Semperit Gislaved Almanya
PIRELLI Ceat Formula İtalya
PETLAS Starmaxx Türkiye
COOPER TIRES Avon Tyres Mastercraft Roadmaster Mickey Thompson Amerika Birleşik Devletleri

Lastiklerde XL ne anlama geliyor?

Aynı ebattaki bir başka lastiğe oranla daha fazla yük taşıyabilirler. Güçlendirilmiş lastiklerin yanağında “RF” harfleri, ekstra yük lastiklerinin ise “XL” harfleri bulunur. Güçlendirilmiş ve XL lastikler, standart lastiklere oranla daha yüksek hava basıncı gerektirir.

91 H 91 V ne demek?

94 ve 91 lastiğin yük endeksidir. V ve H harfleri ise lastiğin hız endeksidir. Bir lastiğin yapacağı maksimum hız sınırını belirtir. V hız endeksi, 240 km/saat; H endeksi ise 210 km/saat değerlerine denk gelmektedir.

Lastikte H ve T ne anlama gelir?

Çünkü lastiğin performansını ve araca uygunluğunu belirleyen çok sayıda faktör mevcut. Örneğin üzerinde 215/45/R17 94H bilgileri bulunan bir lastikte H harfi hız endeksini ifade ediyor. Harflerle ifade edilen hız endeksi, lastiğin güvenli bir şekilde kullanılabileceği maksimum hızı gösteriyor.

Good Year hangi ülkenin malı?

More videos on YouTube

Pirelli hangi ülkenin? Pirelli lastik üretim yeri, İtalya’dır. Türkiye Kocaeli’nde de üretim fabrikası bulunmaktadır. Pirelli lastik fiyatları için tıklayın.
Goodyear hangi ülkenin? Goodyear lastik üretim yeri, U.S.A.’dır. Goodyear lastik fiyatları için tıklayın.

Petlas kaliteli mi?

Petlas lastikleri lastik-deney test merkezinde uluslarası standartlardaki testlerden geçirildiği için güvenilir ve kaliteli lastik olma özelliği taşımaktadır.

Lastikte 92T XL ne demek?

Örnek vermek gerekirse 185/65R15 88T ve 185/65R15 92T gibi ebatlar aynı olsa da 88 olanın yük taşıma kapasitesi lastik başına 560 kg iken 92 yük endeksine sahip olanın lastik başına 630 kg taşıma kapasitesi vardır. 92 olan XL lastiktir.

Lastik Yük Endeksi Nedir?

Lastiğinizin yük endeksi maksimum taşıma kapasitesi (kg olarak) ile ilgilidir. Lastiğinizin yük sınıfını yanakta, çap değerinin sağında bulabilirsiniz. Örneğin yük endeksi 91 olan bir lastik 615 kg ağırlık taşıyabilir. Yeni bir lastik satın alırken hem yük sınıflarına hem de hız sınıflarına bakmalısınız.