Emekli maaşımı taşımak için ne yapmalıyım?

Emekli maaşı alan vatandaşların emekli maaşını başka bankaya taşıma işlemi internet üzerinden e-Devlet sistemiyle veya Sosyal Güvenlik Kurumu’na elden müracaat ederek yapılabilmektedir. İki yöntemden birini tercih eden emekli, istediği bankaya maaşını taşıyabiliyor.

Emekli maaşımı iş bankasına nasıl taşırım?

Şubeye gitmeden İşCep, İnternet Şubesi, Telefon Şubesi aracılığı ile kolayca; ya da dilerseniz İş Bankası şubelerine uğrayarak emekli maaşınızı İş Bankası’na taşıyabilir ve promosyon başvurusunda bulunabilirsiniz.

Emekli maaşımı aldığım bankayı nasıl değiştirebilirim?

Maaşınızı çektiğiniz bankayı değiştirmek istiyorsanız tek yapmanız gereken o bankada bir hesap açmak ve bankaya maaş çekme talebinizi iletmek. Ayrıca banka değiştirme işlemleri artık e-Devlet üzerinden de yapılabiliyor.

Emekli maaşımı garantiye nasıl taşırım?

Garanti BBVA müşterisi emekliler, şubeye gitmeye gerek kalmadan, Garanti BBVA Mobil veya Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla emekli maaşlarını kolayca Garanti BBVA’ya taşıyabiliyor.

Emekli maaşı hangi banka avantajlı 2021?

​SGK emekli maaşını 5 Mayıs 2021 – 30 Kasım 2021 tarihleri arasında Akbank’a taşıyarak 3 yıl boyunca maaşını Bankamızdan almayı taahhüt eden ve promosyon başvurusunda bulunan emekliler faydalanabilecektir.

Kredi borcu olan emekli maaşını taşıyabilir mi?

Eğer maaşınızı çekmek için bir banka ile anlaştıysanız o bankaya kredi borcunuz olmaması gerekiyor. Maaşınızı çektiğiniz bankaya ait bir kredi kartınız varsa borcunu kapatmadan banka değiştiremezsiniz. Emekli maaşınızın ek hesabını kullanıyorsanız o hesaba ait bir borç olmamalıdır.

Ziraat Bankası emekliye ne kadar promosyon veriyor?

ZİRAAT BANKASI EMEKLİ PROMOSYON ÜCRETİ 1.500 TL altında emekli aylığı alanlara 500,00 TL, 1.500 TL ila 2.500 TL arasında emekli aylığı alanlara 625,00 TL, 2.500 TL ve üzerinde emekli aylığı alanlara 750,00 TL tutarında olmak üzere, 3 yıllık peşin promosyon ödemesi yapılmaktadır.

Emekli maaşımı başka bir bankaya nasıl taşırım?

Peki, emekli maaşını bankaya taşıma işlemi nasıl yapılır? Öncelikle maaşınızı taşımak istediğiniz bankaya TC kimliğinizle giderek talep oluşturuyorsunuz. Daha sonra bankaların tekliflerini değerlendirerek promosyonlarını değerlendirebilirsiniz. Ardından ikinci maaşınızı seçtiğiniz bankadan alabilirsiniz.