Egzoz muayenesi ne kadar sürer?

ÖLÇÜM 5 DAKİKADA YAPILIYOR Aslında çok basit bir işlem. Yaklaşık 5 dakika sürüyor. İşlem basit ama etkileri bakımından çok önemli.

Egzoz emisyon degerleri neden yuksek cikar?

Egzoz Emisyon Değerlerinin Yüksek Olma Sebepleri Aracınızın oksijen sensörünün arızalı olması, lpg ayarının düzgün yapılmamış olması, yakıt enjektörlerinin bozuk olması durumunda da zengin karışım adı verilen fazla yakıt az hava gönderimi sonucu emisyon değerleri yükselebilir.

2020 egzoz muayene ücreti ne kadar?

Yetkili servislerde tüm motorlu taşıtlar için egzoz muayenesi yaptırabilirsiniz. 1 Ocak 2020 tarihi itibarıyla egzoz muayene ücreti 65 TL’dir.

Egzoz emisyon tarihi nasıl öğrenilir?

Egzoz muayene sorgulama ve ödeme işlemlerini www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Egzoz muayenesi 1 gün geçerse ne olur?

Egzoz muayenesi geciktiği için ekstra olarak bir ceza ücreti kesilmez. Kesilen cezalar 30 gün içerisinde ödenmezse ödenmeyen her ay için %5 gecikme faizi uygulanmaktadır.

Egzoz emisyon ölçümü kaç TL?

Egzoz Gazı Emisyon ölçümü 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle KDV dahil 90 TL’dir.

Egzoz emisyon olmadan muayene olur mu?

Geçerli egzoz gazı emisyon ölçümünün olmaması Ağır Kusur olarak değerlendirilmektedir. Bu hizmet araç muayene istasyonlarının tamamında da uluslararası standartlarda verilmektedir. İstasyonlara muayene hizmeti için gelirken, aracınızın ruhsatı, kimliğiniz ve trafik sigortası yanınızda olmalıdır.

Egzoz emisyon değerleri nasıl düşürülür?

Egzoz emisyon değerini düşürmek için otomobil sahiplerinin belirli aralıklarla egzoz gazı muayenesi yapması gerekiyor. Yani emisyon testi yaptırmalılar. Bu şekilde trafikte oluşan hava kirliliğinin olumsuz etkilerini azaltmış olursunuz.

2021 yılı egzoz muayene ücreti ne kadar?

2021 Otomobil Egzoz Muayene Ücreti 2021 yılı itibariyle otomobil egzoz muayene ücreti 90 TL olarak belirlenmiş durumda.6 gün önce

Aracımın egzoz muayenesinin olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

eDevlet kapısı üzerinden TC Kimlik Numaranız ve eDevlet şifreniz ile giriş yaparak egzoz gazı emisyon ölçüm sorgulamasını online yapabilirsiniz.

Egzoz muayenesi bir günü geçerse ne olur?

Egzoz muayenesi mecburi mi?

Egzoz Emisyon Ölçümü Zorunlu mu? Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı ve TÜVTÜRK’ün ortak çalışmaları neticesinde yeni yayınlanan yönetmeliğe göre; tüm motorlu taşıtlar için egzoz emisyon ölçümü zorunludur. Yaptırılmadığı takdirde araçlar “ağır kusurlu” sayılmaktadır.