Duyurunun eş anlamlısı nedir Eodev?

Eş anlamlısı, anons veya ilandır.

Şüphe kelimesinin eş anlamı nedir?

ŞÜPHE KELİMESİNİN EŞ ANLAMLISI TDK’ya göre kuşku anlamına gelen şüphe kelimesinin eş anlamlısı da kuşku olarak kullanılmaktadır.

Vilayet il eş anlamlı mıdır?

Vilayet Kelimesinin Eş Anlamı Olan Sözcükler Vilayet sözcüğü farklı eş anlamlarına sahip sözcüklerden biridir. İl ve valilik sözcükleri, vilayet kelimesiyle aynı anlamı taşır. İl ve vilayet aynı anlamı taşıdıklarından dolayı, eş anlamlı olarak kabul edilir.

Ilan ve duyuru eş anlamlı mı?

TDK duyuruyu herhangi bir olguyu, işi veya bir durumu duyurma sebebiyle yayımlanan sözlü veya yazılı haber şeklinde açıklamıştır. Bu durumda duyuru sözcüğünün eş anlamlısı “ilan veya anons” kelimeleridir. Açıkça bildirme, açıkça ilan, anons etme şeklindeki ifadeler duyuru olarak bilinmektedir.

Sonbahar kelimesinin eş anlamı nedir?

Sonbahar kelimesinin yakın anlamı, anlamdaşı veya eş anlamı güz kelimesidir. Eş anlamlı kelimeler aynı anlamı barındırmaktadır.

Endişe ve şüphe eş anlamlı mı?

Endişe kelimesinin eş anlamlısı tasa, kaygı, korku, düşünce, kuşku sözcüğüdür. Yazılış ve okunuş bakımından farklı fakat anlamca aynı olan kelimelerdir. Bu tür kelimeler birbirlerinin yerini tutabilir. Anlamdaş kelimelerin birisi genelde yabancı kökenlidir.

Kuşku sözcüğünün eş anlamlısı ne demek?

KUŞKU KELİMESİNİN ANLAMI Bir olguyla ilgili gerçeği bilememekten duyan kararsızlık, şüphe, kuruntu, işkil.

Yurt ve memleket eş anlamlı mı?

Sözlük kaynaklarında memleket kelimesi için belirtilen eş anlamlı kelimeler; Yurt, vatan, ülke, şehir ve yer(doğup büyüdüğü yer.) Pek çok anlamdaş kelimeler bulunur fakat eş anlamlısı olarak kabul görülen kelimeler ‘yurt’ ve ‘ülke’ olmaktadır.

Vatan ve yurt eş anlamlı mı?

Vatan kelimesinin eş anlamlısı olarak iki adet eş anlamlı kelimesi bulunmaktadır. Vatan kelimesinin eş anlamlı kelimelerinden ilki “Yurt” kelimesidir. Yurt kelimesi aynı zamanda vatan da demektir.

Il ilçe eş anlamlı mıdır?

İlçeden daha büyük ve daha kalabalık olan yerlere ise il ya da şehir adı verilir. Türkçede ilçe ile aynı anlama gelen iki kelime vardır. 1- Kaza: Dilimize Arapçadan geçmiş olan kaza kelimesi, ilçe sözcüğü ile eş anlamlıdır.

Il in es anlami nedir?

İL EŞ ANLAMLISI İl sözcüğünün eş anlamlı kelimesi vilayettir. Eski dile göre ise, ülke veya yurt anlamı taşımaktadır.