Duvarcı Seviye 3 nedir?

Bu yeterlilik Duvarcı (Seviye 3) mesleğinin eğitim almış ve nitelik kazandırılmış kişiler tarafından yürütülmesi ve çalışmalarda kalitenin artırılması için; · Eğitim sistemine, sınav ve belgelendirme kuruluşlarına referans ve kaynak oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır. …

Mesleki yeterlilik belgesi Seviye 3 ne demek?

Bu yeterlilik Makine Bakımcı (Seviye 3) mesleğinin eğitimini almış ve nitelik kazandırılmış kişiler (personel) tarafından yürütülmesi ve ilgili mesleki çalışmalarda kalitenin artırılması için; Eğitim sistemine, sınav ve belgelendirme kuruluşlarına referans ve kaynak oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır.

Mesleki yeterlilik belgesi kaç puanla alınır?

A1 ve A2 zorunlu yeterlilik birimlerinin her birinden P1 adlı performansa dayalı sınav yapılır. Adayın sınavlarda başarılı olabilmesi için 100 puan üzerinden en az 80 puan alması gerekmektedir.

MYK Seviye 2 ne demek?

İnşaat İşçisi (Seviye 2) , iş sağlığı güvenliği konusunda bilinçli hareket eden ve inşaatlarda çalışabilecek alt yapıya sahip kişidir.

Makine bakımcı Seviye 3 ne işe yarar?

Mesleğin Tanımı: Mekanik Bakımcı (Seviye 3) işyerindeki makine, alet, donanım ve sistemlerde oluşan aksaklıkları gidermek ve bunların istenilen şekilde çalışması için gerekli bakımlarını ve arızaların onarımlarını gerçekleştirmek amacıyla oluşturulan ekipler içinde yer alarak, verilen talimatlara göre çalışan kişidir.

Makine montajcısı ne iş yapar?

Gerekli el aletlerini kullanarak, montajı yapılacak makineleri ve parçalarını birleştiren kişiye makine montajcısı adı verilir. Makine montajcısı iş emirlerine ve montaj talimatlarına uyarak, görevini gerçekleştirir.

Mavi belgesi Seviye 3 ne demek?

Metal Kesimci (Seviye 3), iş sağlığı ve güvenliği ve çevresel önlemleri alarak, kalite sistemleri çerçevesinde mesleği ile ilgili iş organizasyonu yapan, sac kesme-dilimleme, giyotin makas, lazer kesim, plazma kesim, oksi-gaz ve profil kesim tezgahlarında, imalat resimlerine uygun şekilde kesme/dilimleme işlemlerini …

Mesleki Yeterlilik Belgesi almak ne kadar sürer?

Belge alma zorunluluğu olan mesleklerde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için ne kadar süremiz var? – Belgesi olmadan çalışanların, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayımlanan Tebliğin yayım tarihinden itibaren 12 ay içerisinde MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alması gerekmektedir.

MYK sınav sonuçları kaç günde çıkar?

Sınav sonuçları; sınav bitiş tarihinden itibaren 10 (on) gün içinde Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK)’na bildirilir ve sonuçlar elektronik ortamda duyurulur.