Dört Anlaşma neyi anlatıyor?

122 syf. Don Miguel Ruiz, Meksikalı bilgin bir yazar. Dört Anlaşma, Toltek adı verilen bir topluluğun dünyalarından ve yaşam stillerinden yola çıkılarak insanın ruhsal gelişimini olumlamak için yazılmış spritüel bir kitap.

Dört Anlaşma kitabı kaç sayfa?

Dört Anlaşma: Toltek Bilgelik Kitabı

Çevirmen: Nil Gün
Yayın Tarihi: 30.07

Toltek öğretisi nedir?

Bu sistem; daha iyi bir hayat yaşamak, geçmişimizin zincirlerinden kurtulmak, içinde yaşadığımız anı onurlandırmak, içinde yaşadığımız dünyayı ve bu dünyanın bize sunduğu gerçekliği algılamak ve anlamlandırmak, hayatımıza iyi enerjileri çekmek, çevremizdeki insanların asıl niyetlerini okumak ve onlara en insancıl …

Don Jose Ruiz kimdir?

Don Miguel Ruiz 1952 yılında dünyaya gelmiştir. Don Miguel tıp fakültesinde okudu ve bir cerrah oldu. Don Miguel Ruiz İspanyolca ve İngilizce bilmektedir. Devamlı konferanslar verir ve ABD’de inzivaya çekilir. 202 yılı Şubat ayında ciddi bir kalp krizi geçirir ve kalbinin sadece ’sı çalışır duruma gelir.

Toltekler kimlerdir?

Toltekler, Kolomb öncesi Amerika uygarlıklarından birini oluşturan halk olup, Meksika’daki Aztek-öncesi üç kültürden (Mayalar, Toltekler, Olmekler) biri olarak kabul edilirler. Meksika topraklarında ilk insan topluluklarına ait izler, tarihçilere göre, yaklaşık 20.000 yıl öncesine dayanır.

Hangi kişisel gelişim kitabı okunmalı?

Mutlaka Okunması Gereken 15 Kişisel Gelişim Kitabı

 1. Evrenden Torpilim Var – Aykut Oğut.
 2. Duygusal Zeka – Daniel Goleman.
 3. Üstün Başarı – Acar Baltaş
 4. Savaşçı – Doğan Cüceloğlu.
 5. Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır – Ahmet Şerif İzgören.
 6. Beden Dili – Joe Navarro.
 7. Eşitler Evi – Üstün Dökmen.

Toltekler nerede yaşadı?

Toltekler, Kolomb öncesi Amerika uygarlıklarından birini oluşturan halk olup, Meksika’daki Aztek-öncesi üç kültürden (Mayalar, Toltekler, Olmekler) biri olarak kabul edilirler.

Meksika piramitleri nerede?

Mexico City şehrinin yaklaşık 50 km yukarısında bulunan büyük bir antik kenttir. Buradaki piramit ve saraylar hala gizemini günümüzde de korumaktadır.

En iyi kişisel gelişim kitapları hangileri?

Kendimi geliştirmek için ne tür kitap okumalıyım?

 1. Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı – Dale Carnegie.
 2. İknanın Psikolojisi – Robert B.
 3. Odak: Mükemmelliğin Gizli Anahtarı – Daniel Goleman.
 4. Savaşçı (Anlamlı ve Coşkulu Bir Yaşam İçin) – Doğan Cüceloğlu.
 5. Bilinçaltının Gücü – Joseph Murphy.
 6. Akıllı Yaşama Sanatı: Felsefi Aforizmalar – Baltasar Gracián.

Tula piramitleri nerede?

Başkentleri arkeologlara göre, Mexico’dan yaklaşık 80 km uzaklıkta bulunan, Teotihuacan yakınlarındaki, Tula olarak belirtilen bir kenttir.

Aztekleri kim keşfetti?

Aztekleri keşfedenler İspanyollar oldu. Hernan Cortes ve onun özel ordusu Aztek başkenti olan Tenochtitlan´a giderken Popocateptel volkanik dağının yanından geçtiler ve ilk kez bir volkan görmüş oldular.