Doktora bursu kaç TL?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, 2020 itibarıyla YÖK 100/2000 Doktora Projesi kapsamında doktora eğitimi yapan öğrencilerin burs miktarında artış sağlanacağını belirterek, “Türkiye’nin 100 öncelikli alanda doktora yapan öğrenciler, aylık 2 bin 450 lira burs ile desteklenecek.” dedi.

2021 doktora bursu ne kadar?

Doktora öğrencilerine en fazla 4 yıl, bütünleşik doktora öğrencilerine ise en fazla 5 yıl boyunca ve Mart 2021’den itibaren yılda 12 ay ve ayda 2.600 TL burs ödemesi yapılacaktır.

Fulbright doktora bursu ne kadar?

Fulbright Doktora Tezi Araştırma Bursu, her bursiyer için yıllık maksimum 50.000 ABD Doları’na kadar eğitim ücreti ve masraflarını kapsamaktadır. Gidilen şehre bağlı olarak bir çizelge üzerinden belirlenen aylık yaşam masrafları, 1.000 ABD Doları kitap masrafı ve 350 ABD Doları yerleşme masrafı bu tutara dahildir.

Doktora sonrası araştırma bursu ne kadar?

Bu program kapsamında verilen destekler aşağıdaki gibidir. + Araştırma bursu (Tam Burs: 6.000 TL/aylık, Kısmi Burs: 1.600 TL, + Araştırma desteği (En fazla 60.000 TL), + Danışmanlık ücreti: 1.000 TL / Rapor Dönemi.

Doktora Bursu Kaç yıl?

(5) Doktora öğrencilerine azami dört yıl, bütünleşik doktora öğrencilerine ise azami beş yıl burs ödemesi yapılır. (6) Öğrencilere eğitime başladıkları ayı takiben oniki ay süre ile burs ödenir. (7) Öğrenciler burs aldıkları süre boyunca eğitimlerine kesintisiz devam etmek zorundadırlar.

Devlet Lise bursu ne kadar?

310 TL olan burs ücreti 2021 yılında zamlı olarak ödenecek. 2021 yılında bu ücretin ilk 6 ay 330 TL olması bekleniyor. Henüz 2021 yılı için resmi bir açıklama yapılmadı. İOKBS bursu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. İOKBS burs ücreti her ayın 15’ine kadar hesaplara ödenir.

YÖK Destek Bursu 2021 ne kadar?

Yukarıda yer alan şartları sağlayan öğrencilere zorunlu hazırlık sınıfı ve lisans öğrenim süresi (4 yıl, çift anadal programında kayıtlı öğrencilere ise en fazla 5 yıl) boyunca ağırlıklı genel not ortalamasının yıllık olarak 4 üzerinden 2,5 veya 100 üzerinden 65’in altına düşmemesi şartıyla 2021 yılı için aylık 850 TL …

Doktora Bursu kimler alabilir?

657 sayılı Kanun kapsamında bir kadroda veya Devlet/ Vakıf Yükseköğretim Kurumlarının öğretim elemanı kadrolarında çalışanlar dışında kalanlar, Halen devlet yükseköğretim kurumunda doktora eğitimine devam ediyorsa tez aşamasına geçmemiş olan herkes başvurabilir.

Çalışanlar doktora bursu alabilir mi?

Burs miktarları programın internet sayfasında yer almaktadır. 3.1.7. Kamuda ya da özel sektörde çalışanlar da dâhil olmak üzere başvuru için aranan koşulları sağlayan tüm lisans sonrası bütünleşik doktora veya tezli yüksek lisans sonrası doktora öğrencileri başvuru yapabilir.

Doktora sonrası ne yapılır?

Doktorasını tamamlamış ve araştırmalarına devam etmek isteyen araştırmacılar doktora sonrası araştırma programlarına (DOSAP, Postdoc) başlamayı tercih ederler. Böylece akademik kariyerlerine başlamadan önce doktora sonrası araştırmacı (postdoctoral researcher) olarak birkaç yıllık deneyime daha sahip olurlar.

Tübitak doktora bursu ne kadar?

2211-E Doğrudan Doktora Burs Programı TÜBİTAK Lisans veya Yüksek Lisans bursiyeri olup başarıyla mezun olan ve mezun olduğu dönemi takip eden dönemde bir doktora programına kayıt yaptıranlar Doktora Bursu Doktora kayıt tarihinden itibaren 48 ay Tam: 1.800 TL Kısmi: 500 TL Yılda iki dönem.